Dzīvesstāstu pētniece – Valmieriete 2022

- 25.Novembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Par nenovērtējamo darbu, sarakstot grāmatu Valmieras Mūzikas skolai simtgadē «Dzīvesstāsti nošu līnijās», veicot mutvārdu vēstures pētījumu, iemūžinot Valmieras Mūzikas skolas skolotāju dzīvesstāstus, kas ir stāsti arī par mūzikas izglītības attīstību Valmierā, dzimtu stāsti, apbalvojumu «Valmieras novada Gada cilvēks» saņēma grāmatas autore, pētniece AGITA MAČUKA.

«Liesma» Agitu aicināja uz īsu sarunu.

Kā tapa grāmata «Dzīvesstāsti nošu līnijās»?

«Dzīvesstāsti nošu līnijās», kā jau to rāda nosaukums, ir 38 Valmieras Mūzikas skolas simtgades gadā strādājošo mūzikas skolotāju dzīvesstāstu grāmata. Ar to strādāju diendienā divus gadus. Dzīvesstāsta pamatā ir, protams, intervijas ar skolotājiem, bet ne tikai. Intervēju arī viņu vecākus, citus laikabiedrus, lasīju materiālus par viņu stāstīto vecos laikrakstos digitālajā krātuvē periodika.lv un grāmatās, konsultējos ar muzikologiem, novadpētniekiem, vēsturniekiem un citiem speciālistiem – mutvārdu vēsture pētniekam ir jāpārbauda. Diktofonā ierakstīju apmēram 278 intervijas, daudzus jautājumus precizēju telefona sarunās un garākos vai īsākos vacapa audio stāstos.

TURPINA pētīt un pierakstīt dzīvesstāstus. Agita Mačuka neslēpj, ka soli pa solim taps atkal jauna grāmata, bet viss sācies un turpinās, arī pateicoties jau izdotajai – «Dzīvesstāsti nošu līnijās». Agita, apbalvojumu saņemot, un grāmata, kuru vērts izlasīt. Foto no personiskā arhīva 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru