Ēna: profesijas izvēlei gūts apstiprinājums

- 16.Februāris, 2015
Ekonomika
Laikrakstā

Ēnu dienā 2015 interesi par SIA ZAAO izrādīja divi 11. klašu skolēni — Marta Ceriņa no Limbažu 3. vidusskolas un Jānis Valdemārs Eliāss no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

Marta šogad izvēlējās ēnot ZAAO vides inženieri Māri Kampenusu. Viņa jau labu laiku domājot par vides inženieres profesiju un piekopj zaļu dzīvesveidu: «Interesanti ir uzzināt par profesiju, kas saistās gan ar inženieriju, gan ar vides saudzēšanu. Šīs profesijas pārstāvji nākotnē noteikti būs nepieciešami. Savas nākotnes profesijas izvēlei šodien guvu apstiprinājumu,» teic Marta.

Jānis dienu iesāka kā SIA ZAAO valdes priekšsēdētāja Aivara Sirmā ēna, lai noskaidrotu vadītāja profesijas ikdienu, biroja darba koordinēšanu. Vēlāk jaunietis ēnoja reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra «Daibe» vadītāju Ģirtu Kuplo. Jānis vērtē: «Ciemošanās atkritumu apsaimniekošanas centrā lika aizdomāties par cilvēku bezatbildību vides jautājumos. Domāju, ka pagaidām Latvijā atkritumu šķirošana nav viena no aktualitātēm, taču zinu, ka pēc dažiem gadiem nešķirošana var radīt nopietnas problēmas. Labprāt nākotnē strādātu darbu, kas saistīts ar vides saudzēšanas nodrošināšanu.» Jānis arī rekomendē: «Latvijā vajadzētu ieviest atkritumu dienu, kad īpaša uzmanība tiek pievērsta atkritumu šķirošanai. Mūsdienās ir izdomātas visādas dienas, piemēram, diena, kad uz stundu visā pasaulē izslēdz elektrību, vai diena, kad vīrieši neskujas. Tad kāpēc gan nevarētu ieviest atkritumu dienu?»

TE IR KO REDZĒT. Marta un Jānis Daibē pie sašķirotām un nosūtīšanai uz otrreizējo pārstrādi sagatavotām ķīpām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru