Futbolisti iepriecina

- 20.Marts, 2019

Svētdien ar uzvaru savās mājās – Vidzemes Olimpiskajā centrā – pār BFC Daugavpils jauno Optibet Virslīgas sezonas turnīru iesākuši VALMIERA GLASS VIA futbolisti.

Latvijas futbolā pirms šīs sezonas tieši valmierieši bija lielākais noslēpums – tik daudz mūsu pilsētas vārds futbola sakarā šajā gadsimtā locīts vēl nebija. Visiem bija skaidrs, ka te tiek būvēta vēl labāka komanda par iepriekšējo, bet kāda, to visi uzzināja vien šajā svētdienā. Un ar redzēto, domājams, bija vairāk nekā apmierināti.

Jaunā galvenā trenera, ekstravagantā gruzīnu speciālista Tamaza Pertijas vadībā iepazinām virkni jaunu spēlētāju, par kuru kvalitātēm labi varējām spriest jau ar pirmajām spēles minūtēm. Jaunpienācēju prasmes vismaz uz Daugavpils komandas fona izskatījās gana iespaidīgas – ukrainis Oleksijs Helovani, japānis Šunsuke Nakamura, latvieši Ēriks Punculs, Jānis Krautmanis, Boriss Bogdaškins (pērnā gada čempions Riga FC sastāvā), vārtsargs Vladislavs Lazarevs spēlēja tā, it kā kopā to darītu ne pirmo sezonu. Spilgtu lomu šajā pirmajā spēlē nospēlēja arī mūsu pašu produkti – Mārcis Ērglis, Alvis Jaunzems, Oskars Madis Miķelsons, Klāvs Kramēns un Kristers Lūsiņš. Tiesa, Kristeram šī spēle aprāvās līdz ar iedzīvošanos nepatīkamā ceļa traumā ap 16. minūti.

To, cik liels bija mājinieku pārsvars, redzēja ikviens no 540 sanākušajiem skatītājiem vai vēl vairāki tūkstoši pie TV ekrāniem, vērojot spēles tiešraidi. Par to runā arī statistika – izdarīto sitienu skaits vārtu virzienā – 13 pret 1. Stūra sitieni – 11 pret 0. Likumsakarīgs arī spēles rezultāts – 2:0. Pirmos vārtus visai simboliski šajā sezonā guva komandas kapteinis Mārcis Ērglis pirmā puslaika pašā izskaņā. Otros – Lūsiņu nomainījušais Alvis Jaunzems pašā spēles izskaņā – 87. minūtē.

Gandarīts par veiksmīgo sezonas sākumu ir arī treneris Pertija, kurš ar šo komandu pirms šīs spēles bija strādājis vien precīzi mēnesi un desmit dienas. «Tas, ka futbolisti ļoti vēlas spēlēt futbolu, turklāt skaistu futbolu, priecē vairāk nekā rezultāts. Priecē, ka ir rokraksts – ja cilvēki nezinātu, cik maz esam strādājuši kopā, varētu nodomāt, ka esam strādājuši jau gadu. Īstenībā šodien mums pietrūka piecu spēlētāju no tā sastāva, kas mums bija treniņnometnē Turcijā. Tas ir ļoti daudz. Uzvārdus nesaukšu, bet tie ir labi spēlētāji, no kuriem četri ir leģionāri. Tagad būs izlašu pauze, atnāks dokumenti, un visu noformēsim. Sastāva ziņā kļūsim vēl spēcīgāki nekā šodien. Toties šodien saņēmu daudz informācijas – jaunie futbolisti pierādīja, ka arī ir spējīgi labi nospēlēt pamatsastāvā. Konkurence mums tiešām ir,» tā Pertija.

Nākamo spēli VALMIERA GLASS VIA aizvadīs izbraukumā – 31. martā pret čempioniem Riga FC, spēles sākums RTU stadionā pl. 14. Atkal pašmājās mūsu futbolistus varēsim redzēt 6. aprīlī, kad VOC pl. 18 viņi tiksies ar FK Ventspils.

JAUNĀS FUTBOLA SEZONAS atklāšanas spēlē Valmierā uz VALMIERA GLASS VIA varēšanu paskatīties bija sanākuši daudz futbola līdzjutēju. Futbolisti viņiem nelika vilties. Attēlā: valmieriešu otro vārtu guvējs Alvis Jaunzems (nr. 10) apdraud daugavpiliešu vārtus.