Gada bibliotekāre

- 21.Maijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

7. maijā kļuva zināms Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Gada balvas 2020 komisijas lēmums, ka par LBB Gada bibliotekāru 2020 ir apstiprināta Valmieras bibliotēkas Pieaugušo apkalpošanas nodaļas vadītāja OLGA KRONBERGA.

LBB Gada bibliotekāra balvas piešķiršanas kritēriji: «bibliotēkā un bibliotekārajā darbā ieviestas inovācijas; mērķtiecīgs un kvalitatīvs darbs ne tikai ar bibliotēkas lasītājiem, bet arī visiem iedzīvotājiem; augstvērtīgu pasākumu organizēšana; interesantu projektu realizācija; veiksmīga sadarbība ar plašu sadarbības partneru loku; radoša un pašaizliedzīga attieksme pret darbu. Balvas mērķis ir izteikt atzinību LBB biedriem, izceļot vispārliecinošāko, aktīvāko un sekmīgāko bibliotekāru sniegumu, kas devis labumu ne tikai lasītājiem un iedzīvotājiem, bet arī spējis iedvesmot citus bibliotekārus un bibliotekāro sabiedrību kopumā».

Valmieras bibliotēka LBB Gada bibliotekāra balvai pieteica Olgu Kronbergu. Pamatojumā bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne raksta: «Valmieras bibliotēka uzskata, ka Gada bibliotekāra 2020 titulu ir pelnījusi Olga Kronberga, kura ir spilgta personība nozarē. Olgu raksturo patiesa vēlme izzināt un izprast dažādus bibliotekāros procesus, nemitīga interese attīstīties, pilnveidoties un dalīties zināšanās. Tāpat Olgai piemīt neatlaidība paveikt iecerēto pēc iespējas labāk.

2020. gads bija īpašs gads, jo Covid-19 pandēmijas izraisītā situācija visām pasaules publiskajām bibliotēkām radīja nepieciešamību straujai pakalpojumu transformācijai no klātienes uz digitālo vidi. Arī lielākā daļa Latvijas bibliotēku, tai skaitā Valmieras, to spēja, jo bija labas iestrādes, kas deva iespēju īstenot strauju pakalpojumu transformāciju no klātienes formas uz digitālo.

OLGA KRONBERGA. Foto mirklis brīdī, kad Olga stāsta un rāda par «3td e-GRĀMATU bibliotēku». Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru