Gan jaunība, gan pieredze

- 17.Maijs, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušās sestdienas pēcpusdienā uz talantu šova X-faktors atlasi Valmieras Kultūras centrā bija ieradies raibs un kupls skaits dalībnieku no Valkas, Limbažiem, Smiltenes, Cēsīm, Rīgas, Pāles, Jaunpiebalgas, Gulbenes, Jelgavas un citām Latvijas vietām – noklausīšanās turpinājās vairāk nekā četras stundas.

Pirmais žūrijas priekšā stājās bundzinieks Reinis Ēķis, kas šoreiz bungu kociņus bija nomainījis pret ģitāru, jo līdzīgi kā pārējiem atlases dalībniekiem viņam patīk arī dziedāt. Tomēr tā izrādījās teju vai vienīgā līdzība, jo katrs konkursants nāca ar savu dzīvesstāstu, raksturu un motivāciju. Atšķirībā no iepriekšējo divu gadu atlasēm šoreiz tikpat kā nebija priekšnesumu, kurus varētu saukt par pārpratumu, bija jūtams, ka dalībnieki gatavojušies mērķtiecīgi, ierodoties pat no ārzemēm.

Tāpat kā pagājušajā gadā atlasi uz brīdi bija pagodinājis pirmās sezonas uzvarētājs Arturs Gruzdiņš, klēpī turot mazo dēlēnu, kas ar apbrīnojamu interesi noklausījās Lejasciema meiteņu un vēl citu dalībnieku priekšnesumus.

Vienu no spilgtākajiem pārsteigumiem žūrijai sagādāja 65 gadus vecais cēsnieks Ojārs Dolženko, kas pēdējos 12 gadus dzīvo Anglijā, nopelnījis tur pensiju un tagad var atļauties eksperimentēt savā mājas ierakstu studijā. Ojārs savulaik spēlējis basģitāru grupā Kaķi un Cēsu restorānā, bet Anglijā jau kā solists darbojies grupā Pusnakts Kaķi (Midnight Cats), kurā apvienojies ar grupas Pusnakts mūziķiem, tostarp valmierieti Gintu Roziņu. Pērn startējis Ukrainas X-faktora atlasē Kijevā, iekļūstot konkursa otrajā kārtā.

KEITIJA BĀRBALE mācās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā un pati sacer dziesmas, viņas uzstāšanās un ģērbšanās stils izraisīja neviltotu žūrijas interesi. Naura Garkakļa foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru