Gīterslo ugunsdzēsēji Naukšēnos

- 3.Augusts, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ugunsdzēsības sacensības «Frēzes kauss» pirmo reizi tika organizētas 2003. gadā Naukšēnos, un to nosaukums tika radīts par godu ugunsdzēsēju priekšniekam Gīterslo apriņķī Vācijā Helmutam Frēzem. H. Frēze Valmieras rajona un Gīterslo apriņķa sadraudzības ietvaros daudzkārt viesojās Valmieras apkārtējo pagastu ugunsdzēsības vienībās un organizēja būtisku materiālā pabalsta sagādi mūsu pagastu ugunsdzēsēju komandām, lai uzlabotu gan operatīvo darbu, gan komandu sadzīvisko ikdienu. Kopš 90. gadiem mūsu komandas saņēma ugunsdzēsības inventāru, celtniecības materiālus un emocionālu iedvesmu, viesojoties pie vācu draugiem Gīterslo.

2000. gadu pirmajā pusē Naukšēnu novada ugunsdzēsēju komandas priekšnieks Andrejs Rullis sadarbībā ar apkārt esošajām ugunsdzēsēju komandām organizēja pirmo Frēzes kausa izcīņu ugunsdzēsības sportā. Sacensību mērķis bija A. Ruļļa un H. Frēzes kopīgā ideja — iesaistīt ugunsdzēsības aktivitātēs jauno paaudzi un uzturēt sportisko garu ugunsdzēsībā gan jauniešiem, gan pieaugušo komandām. Kopš sacensību pirmsākumiem tās var uzskatīt par starptautiskām, un tajās ir piedalījušies ne tikai vācu, bet arī baltkrievu draugi. Šogad 23. jūlijā Naukšēnu stadionā norisinājās «Frēzes kausa» izcīņa ugunsdzēsības sportā un piedalījās rekordliels dalībnieku skaits — 200 ugunsdzēsēju. Gīterslo ugunsdzēsēju delegāciju veidoja 95 ugunsdzēsēji — 9 jauniešu un 3 pieaugušo komandas.

Vācu draugi līdzi bija atveduši dāvanu — ugunsdzēsēju auto Mercedes, kura atslēgas tika pasniegtas biedrības «Valmieras – Gīterslo reģionu sadarbībai» valdes loceklim Vitautam Staņam. Auto savu mājvietu atradīs pēc kopējas apspriedes ar pagastu vadītājiem un komandu priekšniekiem.

SOĻO Gīterslo ugunsdzēsēju daudzskaitlīgā delegācija. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru