Grupas "Guiness" pirmais rekords

- 15.Novembris, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas pirmdienā mūzikas un mākslas festivāla Bildes jauno grupu koncertā uz VEF Kultūras pils skatuves kopā ar Smiltenes Apvedceļa solistu Jāni Krūmiņu kāpa arī Valmieras Valsts ģimnāzijas vokāli instrumentālais ansamblis Guiness, kuru šajā mācību gadā konsultē mūzikas skolotājs Mārtiņš Birnis, izpildot Jāņa Krūmiņa Pirmo vasaras ziedu un grupas dalībnieka Reiņa kompozīciju.

Tā nu ar laipnu Mārtiņa piekrišanu esmu klāt ceturtdienas mēģinājumā, lai iepazītos tuvāk ar strauji uzlecošajām populārās mūzikas zvaigznēm. Pats vadītājs, apsēdies pie sintezatora, nodarbību sāk ar pamācošu lekciju: «Kad nu esat dzirdējuši un izvērtējuši arī pārējo jauno grupu līmeni, samērojot to ar savu sniegumu, varbūt kādu iekšēju mērķi esat sev nosprauduši. Ir katram iekšēji jāizdara izvēle – vai jūs turpināt radoši strādāt un augt savā instrumentālajā meistarībā, vai spēlēt kā līdz šim. Pirms svētkiem vismaz tajā laikā, kamēr es būšu pie jums, mēs pastrādāsim ar konkrētām tehniskām un harmonijas lietām, lēnā garā ķibinot to repertuāru, kas mums vajadzīgs konkursam No baroka līdz rokam, jo mērķim jābūt augstam, lai mums ir absolūti neiespējami iedomāties, ka varam to sasniegt, bet uz to vienalga jāiet. Tas būs nežēlīgs darbs, jo jāsaprot, ka pēc Bildēm jūs arvien mazāk dzirdēsiet labus vārdus no manas puses, jo tas ir sasniegts un mēs kāpjam augstāk.» Pēc šādiem iedvesmojošiem skolotāja ievadvārdiem sākam iepazīšanos ar ansambļa dalībniekiem.  Sitamo instrumentu pavēlnieks MĀRCIS LAGZDIŅŠ šobrīd mācās 11. klasē: «Astotajā klasē Mārtiņš mani uzaicināja spēlēt lielās bungas orķestrī Si bemol, tur notika mana pirmā iepazīšanās ar mūziku. Vēlāk Renārs (Veličko) man piedāvāja ar Robertu taisīt skolas grupu, kurai tolaik bija pavisam cits sastāvs, un gada laikā mēs iemācījāmies ļoti maz – kādas divas vai trīs – dziesmas. Tomēr bungas bija iepatikušās, patīk joprojām un, domāju, vēl ilgi patiks.» Arī basģitārists ROBERTS BIRNIS mācās 11. klasē: «No instrumentiem es labprātāk izvēlos tādu, kurš jārausta, nevis kurā jāpūš. Sākotnēji domāju mācīties ģitāru, bet tai ir sešas stīgas, sabijos, ka būs par grūtu. Lai arī basenēm tagad ir piecas un pat sešas stīgas, es joprojām kopš 7. klases, kad sāku apgūt instrumentu, atzīstu klasisko variantu ar četrām stīgām.» EDUARDS ALEKSANDRS TRĒZIŅŠ mācās 10. klasē un spēlē solo ģitāru: «Ģitāra man šķita vispazīstamākais instruments, kad izlēmu nodarboties ar mūziku. Ģitārspēles pamatus 8. klasē man iemācīja Renārs Veličko, pēc tam pārējo apguvu pašmācības ceļā. Esmu dziedājis arī skolas korī, labprāt to turpinātu, taču kora stundas ieliktas man neparocīgā laikā.»

GRUPA GUINESS PĒC KONCERTA kopā ar slavenību: no labās – Mārtiņš Birnis, Roberts Birnis, Eduards Aleksandrs Trēziņš, Mārcis Lagzdiņš, Jānis Krūmiņš, Reinis Mačulāns un Krišs Mārcis Krūmiņš. Daiņa Ozola foto no BILŽU BIROJA arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru