Hallartes pļaviņa aicina būvēties

- 2.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kaut arī šobrīd situācija pasaulē, iespējams, ne visus rosina kaldināt tālejošus nākotnes plānus, šādas iespējas nenoliedzami ir. Arī Burtnieku novada Valmieras pagastā, faktiski pašā Valmieras pievārtē, kur dzīves telpa solās būt reizē gan nosacīti ārpus pilsētas lielās burzmas, gan tai pašā laikā topošajā privātmāju kvartālā tā sauktajā Hallartes pļaviņā, adresēs pie jaunveidojamās Hallartes ielas, šobrīd – pagaidu ceļa, kur jau izbūvētas visas nepieciešamās centralizētās komunikācijas, cilvēkiem būs pieejami visi Vidzemes industriālās galvaspilsētas piedāvājumi.

Burtnieku novada pašvaldība izsolē pārdod zemes gabalus jauna privātmāju kvartāla būvniecībai, nododot atsavināšanai atklātās izsolēs ar augšupejošu soli neapbūvētus zemes gabalus Valmieras pagastā, kas paredzēti savrupmāju apbūvei.

Topošais privātmāju kvartāls – tautā saukts par Hallartes pļaviņu – atrodas pie Valmieras robežas, blakus Viesturu ciemam, starp autoceļu P17 Valmiera – Rūjiena – Igaunijas robeža, Nameja aleju un Valmieras apvedceļu.

Kvartāls ir sadalīts 22 apbūves gabalos. To platība ir no 1200 līdz 1700 kvadrātmetriem. Īpašumiem ir pieejamas nepieciešamās inženierkomunikācijas: centralizētā ūdensapgāde, kanalizācija un elektrība. Vēl viens būtisks pluss – Nameja alejā ir pieejama dabas gāzes infrastruktūra, ko varēs izmantot pieslēgumu izbūvei topošajā kvartālā. 

Pašlaik kvartālā ir izveidots pagaidu ceļš, lai nodrošinātu piekļuvi īpašumiem, taču ir izstrādāts projekts jaunās Hallartes ielas izbūvei, kas ietver lietus kanalizācijas izveidi, apgaismojuma uzstādīšanu, kā arī bruģētas gājēju ietves un brauktuves izveidi. Pilnībā ielas izbūve tiks pabeigta pēc celtniecības darbu noslēgšanās apbūves gabalos. Pie Valmieras apvedceļa paredzēta zaļā buferzona.

Pirmie privātmāju būvnieki jau savas vietas atraduši, ir izsolīti divi apbūves gabali ar adresēm Nameja alejā 6 un 8. Pašlaik izsolei tiek piedāvāti zemes gabali ar adresēm Nameja alejā 2, 4, 10 un 12. Savu rindu izsolei gaida 16 apbūves gabali ar adresēm Hallartes ielā, patlaban tiek kārtota nepieciešamā dokumentācija. Par šiem procesiem sīkāk var jautāt zemes lietu speciālistei Emīlijai Gulbei: tel. 28663304 vai e-pasts: emilija.gulbe@burtniekunovads.lv

Kā uzzināja Burtnieks, nekustamo īpašumu atsavināšanas rezultātā iegūtos līdzekļus Burtnieku novada pašvaldība paredzējusi ieguldīt infrastruktūras attīstības projektu īstenošanā, galvenokārt, lai risinātu bērnudārza rindu problēmu Valmieras pagastā.

KURŠ PIRMAIS NĀK, TAS... Ir tikai normāli, ka pirmie apbūves gabali no 22 Hallartes pļaviņā piedāvātajiem tiek nosolīti Nameja alejas adresēs, jo te privātmājai no vienas puses jau gatava bruģēta iela kopā ar trotuāru.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru