Ieejot pa Dieva žēlsirdības durvīm

- 28.Jūlijs, 2017
Dzīvesstils
Laikrakstā

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemtā Valmieras katoļu baznīca Stacijas ielā 24 ikvienu ienācēju Dievnamā sagaida ar neparastu uzrakstu virs ieejas: DIEVA BEZGALĪGĀS ŽĒLSIRDĪBAS DURVIS».

«Pirms diviem gadiem Pāvests Francisks izsludināja Dieva žēlsirdības gadu. Romā galvenā Bazilika lepojas ar šādu uzrakstu. Pāvests Francisks deva arī dažām citām baznīcām tādu priekšrocību uzrakstam. Mēs Valmierā esam saglabājuši Dieva žēlsirdības durvis, jo, izejot caur šīm durvīm un lūdzoties, cilvēks var saņemt daudzas Dieva žēlastības un palīdzību dzīves ceļā,» pastāstīja katoļu draudzes prāvests LAURIS MALNAČS.

Godbijībā ieejot ar gādību sakoptajā baznīcā, vispirms pārsteidz tur pašlaik apskatāmā gleznu izstāde «Dievmātes tēls Latvijā» un sajūsmina lielā, elegantā griestu lustra, kā arī šī Dievnama Dievmātes gleznas jaunais rāmis, kas esot pagatavots kā viens kopīgs ansamblis ar altāra noformējumu. Uzzinu, ka majestātisko lustru ir darinājis augstas klases meistars Dainis Egle, kas ir vairāku ievērojamu lustru autors. Viņa meistardarbi redzami Jelgavas studentu pils galvenajā zālē, Ventspils jauniešu centrā, Siguldas Kafijas namā un vēl citviet.

Prāvests Lauris, izrādot Dievnama jaunumus, uzsvēra, ka viss jaunais baznīcā ir iegūts un atbalstīts no svētdienu ziedojumiem un vēl dažu labas gribas cilvēku individuālajiem ziedojumiem. Prāvests neslēpj: «Darāmā vēl gana! Pašlaik pabeidzam baznīcas pamatu apdari, līdz galam vēl jāpabeidz darbs pie kāpnēm, un veidojam arī ieejas jumtiņu. Baznīcas soli būs mūsu nākamais kopīgais veikums Dievnama sakoptībā.»

VALMIERAS DIEVMĀTE. Glezna ir kopija oriģinālam, ko gleznojis spāņu mākslinieks un kas atrodas Spānijā. Dievmātes īstā saule un gaisma ir daudzie eņģelīši viņai visapkārt, un tie ir viņas bērni. Egīla Upes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru