Anita Martinsone

Četras dienas – citā pasaulē

30.Aprīlis, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Ziņa par šopavasar Latvijā notikušo taisnās līnijas skriešanas Baltijas čempionātu ieinteresēja, jo tas ir kaut kas jauns, līdz šim vēl nebijis sportiski aktīvo cilvēku vidē. Aicināju par to plašāk pastāstīt allaž sportisko valmierieti MĀRCI BOGDANOVU – vienu no šā aizraujošā pasākuma dalībniekiem, godpilnās otrās vietas ieguvēju.

Atgriezt dzīvē dziļumu

1.Aprīlis, 2021
Viesis
Laikrakstā

Ar EGILU PURVIŅU Lieldienu priekšvakarā tiekamies Valmierā, Katoļu Dievnamā. Klusu sēžam un sarunājamies, un uz mums no altārgleznas noraugās Krustā sistais Pestītājs Jēzus Kristus. Augšup ceļoša sajūta – ar mums ir Kristus!

Arī Valmierā – «Kopienas ledusskapis»

24.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» valdes priekšsēdētāju GAIDU PEVKO tiekamies Valmierā, Stacijas ielā 26, jo šajā ēkā ir uzradies kāds ievērības cienīgs jaunums – «Kopienas ledusskapis». Par tā darbības principu un sūtību plašāk stāsta Gaida: 

Saņemot Kristus gaismu – dāvāt to citiem

23.Decembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Iepazīsimies – MAIRA ŠLUJEVA! Dzimusi valmieriete. Mācījusies Pārgaujas ģimnāzijā. Ir bijis laika posms, kad aizceļojusi no dzimtās vietas, bet, viņasprāt, pilsētai pie Gaujas piemītot spēja savējos atvilināt atpakaļ.

Šajā mirklī un tagad

27.Novembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Šī neparastā vasara ar pandēmijas klātbūtni un pastāvošajiem ierobežojumiem katram no mums paliks atmiņā ar kaut ko dvēseliski pārdzīvotu un izjustu. Arī valmierietim MĀRCIM BOGDANOVAM šī bija īpaša vasara, jo viņš, kā zināms, astoņās dienās apņēmīgi paveica savu 2200 kilometru garo pierobežas braucienu ar automašīnu apkārt Latvijai. Lūdzu par to pastāstīt arī «Liesmai». 

Restauratoru tandēms – Valmierā

3.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras Sv. Sīmaņa evaņģēliski luteriskā draudze piedalās ERAF projektā «Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laiku lokos». Projekta realizācija notiek sadarbībā ar vadošo partneri – Siguldas pilsētas pašvaldību – un vēl citiem sadarbības partneriem.

Arī Latvijā top Svētā Jēkaba ceļš

23.Oktobris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Camino de Santiago (camino – ceļš, Santiago – Sant Jago – Svētais Jēkabs) ir viens no slavenākajiem svētceļnieku maršrutiem visā pasaulē. Tā pirmsākumi meklējami 9. gadsimtā, kad, saskaņā ar tradīciju, tika atklāta apustuļa Jēkaba Vecākā piemirstā kapa vieta Galīsijā, Spānijā, un tur tika uzcelta Sant­jago de Kompostelas katedrāle.

Galda hokejs – neklātienē un klātienē

16.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vispirms Valmierā, Stacijas ielā 26, biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» Dienas centra telpā, kur 2008. gada 5. janvārī notika pirmais galda hokeja turnīrs, sarunājos ar abiem aizrautīgajiem galda hokeja treneriem Jāni Rektiņu un Sandi Krastu. Viņi pastāstīja: «Šogad mūsu plānos savas korekcijas ieviesa Covid izraisītie ierobežojumi un drošības pasākumi.

Senioriem jau piegādātas 826 ēdienu porcijas

9.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Biedrība «Kristīgais žēlsirdības centrs» (KŽC) joprojām īsteno projektu «Siltas maltītes piegāde mājās Valmieras senioriem». Sākotnēji piegādes plānoja 15 senioriem, bet pašlaik to skaits ir pieaudzis jau līdz 25. Līdz šim viņiem jau ir piegādātas 826 ēdienu porcijas. 

Ar atvērtām sirdīm un gaišām domām

28.Augusts, 2020
Viesis
Laikrakstā

«DIEVA BEZGALĪGĀS ŽĒLASTĪBAS DURVIS» – tāds svētīgs uzraksts uz Valmieras katoļu Dievnama durvīm mani aicināja tās godbijībā atvērt un tur ieiet, lai satiktu vienu no Valmieras katoļu draudzes kalpotājām – AUSMU BENUŠI. 

Viens vienīgs piedzīvojums

7.Augusts, 2020
Viesis
Laikrakstā

MĀRCIS BOGDANOVS. Daudziem valmieriešiem pazīstams gan kā sportists, gan arī kā ļoti muzikāls un visādi citādi daudzpusīgs gados jauns cilvēks, kurš pats par sevi saka: «Esmu atraktīvs, jo patīk dažādas trakulības, izdarot daudz ko oriģinālu, ko nevar citi. Cenšos visu paveikt citādāk, nekā to parasti izdara mani līdzcilvēki.»

Priecīgi cerībā, pacietīgi bēdās, izturīgi lūgšanās

7.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šodien, 7. augustā, no Valmieras autoostas, vispirms ar sabiedrisko transportu nokļūstot līdz Balviem, savu svētceļojumu 119 kilometru garumā uz Aglonu – Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkiem sāk Valmieras katoļu draudzes grupa.

15. augusts ir Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki, ko svin par godu Jaunavai Marijai – Jēzus Kristus mātei.

Nepadoties – un tik uz priekšu!

15.Maijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Valmieriete LINDA KALNIŅA ir biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» lietvedības sekretāre. Pie saviem pienākumiem ķērusies ar lielu atdevi, kā tāds ideju ģenerators, kas arvien domā un redz biedrības darāmo krietni uz priekšu.

Jauns pienākums un arī liela atbildība (1)

31.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LELB Valmieras Svētā Sīmaņa draudzē Aldis Bērziņš un viņa sieva Maija Bērziņa ienāca pirms sešiem gadiem. Redzot Alda organizatora prasmes un pamatīgumu jebkuru iesāktu darbu perfekti paveikt no a līdz z, bija tikai likumsakarīgi, ka viņu drīz vien ievēlēja draudzes padomē.

Visu mūžu: dzīvo un mācies (10)

7.Februāris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmierieti IRĒNU KIĻUPI daudzi cieņpilni uzrunā: «Skolotāj!» Izrādās, ka tam ir pamatots iemesls, jo aiz vārda Skolotāja ir 52 darba gadi matemātikas skolotājas profesijā, un vēl tagad, savos 80 dzīves gados, viņa ik pa laikam labprāt sniedz individuālu palīdzību matemātikā kādam skolnieciņam. Bet šis raksts būs ne tik daudz par matemātiku, kā par skolotājas otru aizrautību – rokdarbiem.

Jau septītais Valmieras čempionāts galda hokejā

7.Februāris, 2020
Sports
Laikrakstā

Pārgaujas sākumskolā 1. februārī notika Valmieras septītais čempionāts galda hokejā, kas šoreiz izcēlās ar kuplu dalībnieku skaitu. Spēkiem mērojās 25 dažāda vecuma spēļu dalībnieki, jaunākajam bija tikai 7 gadi.