Anita Martinsone

Nepadoties – un tik uz priekšu!

15.Maijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Valmieriete LINDA KALNIŅA ir biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» lietvedības sekretāre. Pie saviem pienākumiem ķērusies ar lielu atdevi, kā tāds ideju ģenerators, kas arvien domā un redz biedrības darāmo krietni uz priekšu.

Jauns pienākums un arī liela atbildība (1)

31.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LELB Valmieras Svētā Sīmaņa draudzē Aldis Bērziņš un viņa sieva Maija Bērziņa ienāca pirms sešiem gadiem. Redzot Alda organizatora prasmes un pamatīgumu jebkuru iesāktu darbu perfekti paveikt no a līdz z, bija tikai likumsakarīgi, ka viņu drīz vien ievēlēja draudzes padomē.

Visu mūžu: dzīvo un mācies (10)

7.Februāris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmierieti IRĒNU KIĻUPI daudzi cieņpilni uzrunā: «Skolotāj!» Izrādās, ka tam ir pamatots iemesls, jo aiz vārda Skolotāja ir 52 darba gadi matemātikas skolotājas profesijā, un vēl tagad, savos 80 dzīves gados, viņa ik pa laikam labprāt sniedz individuālu palīdzību matemātikā kādam skolnieciņam. Bet šis raksts būs ne tik daudz par matemātiku, kā par skolotājas otru aizrautību – rokdarbiem.

Jau septītais Valmieras čempionāts galda hokejā

7.Februāris, 2020
Sports
Laikrakstā

Pārgaujas sākumskolā 1. februārī notika Valmieras septītais čempionāts galda hokejā, kas šoreiz izcēlās ar kuplu dalībnieku skaitu. Spēkiem mērojās 25 dažāda vecuma spēļu dalībnieki, jaunākajam bija tikai 7 gadi.

Būt par sāli un gaismu

20.Decembris, 2019
Viesis
Laikrakstā

Šogad 14. augustā – Svētā Meinarda dienā – Rīgas Domā ordinēja LELB jaunos mācītājus. Arī EDGARU GRAUDIŅU, kas kopš septembra Svētā Bērtuļa draudzē Rūjienā, kā arī Staiceles un Mazsalacas draudzēs kalpo par palīgmācītāju.

Uz pozitīvas nots

20.Septembris, 2019
Viesis
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka ir starp mums cilvēki, kuriem negribas tā vienkārši paiet garām. Valmierā Stacijas ielas 13. mājas iedzīvotāji vēlējās «Liesmā» dalīties cieņpilnā apbrīnā par savu kaimiņu – vienu no šī daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem PĒTERI EGLĪTI. Viņam 24. septembrī būs 90!

Pasaule ar rakstiem un krāsām

16.Augusts, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Iepazīsimies: DZINTRA SENKĀNE! Šis būs stāsts par viņas vaļasprieku – adīšanu. Viņas cimdi un zeķes kā Latvijas vizītkarte ir iepriecinājuši to valkātājus Vācijā, Somijā, Kanādā, ASV, Francijā, Norvēģijā un pat tālajā Austrālijā. Tur, kur mīt latvieši, tur arī dāvanā no dzimtenes ir pierasts saņemt latviskiem rakstiem rotātos cimdus un zeķes.

Esam vienoti Jēzū Kristū

14.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atkal klāt ir 15. augusts – Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Tie ir vieni no galvenajiem katoļu baznīcas svētkiem, ko svin par godu Jaunavai Marijai – Jēzus Kristus Mātei.

Ja spēlē, tad ar sirdi

9.Augusts, 2019
Viesis
Laikrakstā

Svētdien, 11. augustā, Sv. Sīmaņa draudzes dievkalpojumā pie iemīļotajām Ladegasta ērģelēm (būvētas 1886. gadā!) savā apaļajā dzīves jubilejā 2734. reizi Dievam par godu un ļaudīm par  prieku spēlēs draudzes apbrīnojamais ērģelnieks LEONS ĀĶERIS.

Mūsējie pasaules čempionātā galda hokejā

21.Jūnijs, 2019
Sports
Laikrakstā

14. – 16. jūnijā Baltkrievijā, sporta kompleksā Raubičos, notika pasaules čempionāts galda hokejā. Latvijas izlasē no Valmieras startēja Kristaps un Rolands Riekstiņi. Abi brāļi ir burtniecieši. Senioru izlasi čempionātā pārstāvēja «Vindas» un Burtnieku Jaunatnes centra galda hokeja treneris Sandis Krasts.

Dieva miers ar mums

11.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014. gada. Ideja par to atceļojusi no Austrijas. Latvijā to organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums «Baznīcu nakts». Šogad Baznīcu nakts vienojošā tēma bija Draudzība. Baznīcu naktī pavisam piedalījās ap 200 Latvijas Dievnamu. Šoreiz dalībnieku vidū bija arī Dublina, bet visvairāk Dievnamu durvis vēra tieši Vidzemē.

Mūsējie – Latvijas izlasē

30.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nesen Inčukalnā notika cīņa par Latvijas kausa 4. posmu galda hokejā. Sacensībās noskaidroja arī labākos galda hokejistus visas sezonas garumā un uzzinājām tos, kuri iekļuvuši Latvijas izlasē, kas piedalīsies pasaules čempionātā galda hokejā 14. – 16. jūnijā Baltkrievijā sporta kompleksā Raubičos.

Kristīgās sadziedāšanās svētkus Dikļos gaidot

13.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar kristīgās mācības skolotāju un kristīgās mācības skolotāju koordinatori Ilonu Rektiņu satiekamies Valmieras Pārgaujas sākumskolā. Tur kristīgās mācības klase vizuāli veidota kā debesu valstība: apgleznota ar mākoņiem un baložiem, bet viena no klases sienām ienācējus uzrunā ar krāsainām zivtiņām. Uz trim plakātiem katrs skolēns, kas mācās pie skolotājas Ilonas kristīgo mācību, sevi ir attēlojis kā zivtiņu. Bagāts ar tām ir 1. un 3. klases plakāts. Sevi pieteikuši arī otrklasnieki, bet skaitliski mazāk.