Iepazīst un izgaršo Latviju

- 19.Jūlijs, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Desmit dienas Latvijā ciemojas pusaudži un jaunieši no Amerikas Savienotajām Valstīm, kuriem ir latviskās saknes, kas grib tuvāk iepazīt senču dzimteni.

Vienu dienu jaunieši pabija mūspusē – satika jaunus draugus Kocēnu pamatskolā, radīja radošus darbus "DARĒ", apmeklēja etnomūzikas festivālu Valmiermuižā. 

"Šādas Latvijas kultūras un vēsturiskā mantojuma iepazīšanas ekskursijas notiek katru vasaru, un vienmēr raugāmies, lai divās nedēļās vai kā šoreiz desmit dienās jaunieši redzētu pēc iespējas vairāk, lielāku dažādību. Vietu, uz kurieni jauniešu grupa dodas, ir daudz, bet ierasti šajās ekskursijās iekļaujam arī kādu tikšanos skolā, un Kocēnus izvēlējāmies tāpēc, ka tā ir skola, kas tuvu pilsētai, bet nav pilsētas skola, atrodas skaistā vēsturiskā vietā, un bija skaidrs, ka tikšanās būs interesanta kā Kocēnu skolas, tā atbraukušajiem bērniem," pastāstīja bagātīgās ekskursiju programmas veidotāja Polīna Šķiņķe, kas pārstāv Amerikas Latviešu apvienību Latvijā un tieši gādā par ceļojuma Heritage Latvia 2023 norisi.

NO VIETAS UZ VIETU steidz jaunieši no Amerikas kopā ar nupat iepazītiem draugiem Kocēnu pamatskolā. Viņiem piedāvāta vienreizēja iespēja tuvāk iepazīt senču dzimteni. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru