Ilgu mūžu brīvai Baltijai!

- 25.Augusts, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Turpinot tradīciju, arī šoreiz Latvijas – Igaunijas robežpunktā Lilli – Unguriņi notika Baltijas ceļa nu jau 32. gadskārtas piemiņas pasākums, uz kuru ieradās abu valstu iedzīvotāji ar Igaunijas un Latvijas karogiem, svecēm un rudens ziediem rokās. Tos ar cieņu nolika pie Rūjienas metālmākslinieka Andra Dukura Baltijas ceļam veltītās piemiņas zīmes.

Dodoties uz Unguriņiem, patīkami bija vērot, kā Jeru pagastā Rūjienas ceļa abās malās pie autobusu pieturas Pīleņģi vietējie iedzīvotāji Indras Celmiņas un Dzintras Vendes vadībā akurāti izkārtoja neskaitāmus sveču liesmu lukturīšus. Šo Baltijas ceļa atceres tradīciju Jeros turpina vairāku gadu garumā, Indras un Dzintras patriotiskajai iniciatīvai rodot sekotājus. Kā ikkatru gadu 23. augustā, arī ne vienā vien Ķoņu pagasta lauku sētas ceļa galā dega sveces un bija iekurti ugunskuri. Pie tiem bija pulcējušās ģimenes, to jaunā paaudze sparīgi ar karodziņiem māja sveicienus braucējiem. Auto signalizēja, atbildot uz sveicieniem. Nepameta vienotības sajūta.

BALTIJAS CEĻA PIEMIŅAI. Daudzi, arī kaimiņvalsts baznīcas kora grupa, vēlējās nofotografēties mākslinieka Andra Dukura piemiņas zīmē. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru