Izglītoties par demokrātiju

- 8.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Liesma jau informēja par sadarbības līgumu «Demokrātijas akadēmijas» saistībā, ko noslēdza biedrība «Latvijas Lauku forums» (LLF) un Vidzemes Augstskola (ViA), cieši sadarbojoties ar Valmieras novada fondu (VNF). 

Vairāk par Demokrātijas akadēmiju stāsta LLF izpilddirektore Anita Seļicka: «Pēdējais gads rāda, ka mēs spējam saliedēties un būt pilsoniski aktīvi. Mūsu pilsoniskajā sabiedrībā ir jauda. Ir nepieciešams atbalstīt pilsoniskās sabiedrības līderus, un to veicina Demokrātijas akadēmija. 

2018. gadā mēs, sešas nevalstiskās organizācijas, piesakoties Aktīvo iedzīvotāju fondam, apzinājām dažādus viedokļus, skatījāmies aktu, lai varētu administrēt finansējumu Latvijā. Tas, kas caurvija visa veida fokusgrupas un individuālās aptaujas, bija kapacitātes celšana un izglītība. Tomēr tā ir tāda fragmentēta, mēs, piemēram, varam iemācīties, kā domes sēdē iesniegt kādu dokumentu, bet ir nepieciešama vis­aptverošāka izglītība par pamatlietām – kas tad ir demokrātija, kā mēs varam iesaistīties pilsoniskajā līdzdalībā.

SADARBĪBAS LĪGUMS NOSLĒGTS. No kreisās: Aktīvo iedzīvotāju fonda Vidzemes reģiona konsultante Gundega Siliņa, LLF izpilddirektore Anita Seļicka un ViA rektore Agnese Dāvidsone. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru