Krāsojot olas Lieldienām
Katrā ģimenē ir savas olu krāsošanas tradīcijas. Citi jau iepriekšējā vakarā veido novārījumu no sīpolu mizām vai sarkanā kāposta, vai arī mellenēm un citām veltēm, kas pēcāk vārot izveidos olas pamata toni.
Katrā ģimenē ir savas olu krāsošanas tradīcijas. Citi jau iepriekšējā vakarā veido novārījumu no sīpolu mizām vai sarkanā kāposta, vai arī mellenēm un citām veltēm, kas pēcāk vārot izveidos olas pamata toni.
Sestdien, 12. aprīlī, dažādās Valmieras novada vietās varēja piedalīties pasākumā «Satiec savu meistaru», vairāk uzzināt par kādu amata prasmi, tādējādi stiprinot kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu.
Otrdien, 8. aprīlī, notika Mazsalacas apvienības senioru biedrības «Atbalss» talka Skaņākalna dabas parkā, kuras laikā tika sakopta atpūtas vieta pašā Skaņākalnā, kā arī sazāģēta un savesta malka ugunskuram. Pēc darba bija arī neliels kopīgs mielasts talkas dalībniekiem.
Marta beigās Rīgā norisinājās veselības nozares nozīmīgākais gada pasākums, kurā godināti izcilākie Latvijas mediķi – pasniegtas «Gada balvas medicīnā 2024».
26. aprīlī jau tradicionāli norisināsies Lielā talka. Tā ir viena diena mūsu kalendārā, kad pastiprināti tiek runāts par atkritumu izmešanu dabā, jo tie jau nekur nepazūd. Ko kāds nomet zemē, to kāds cits pacels.
SOS bērnu ciemati ir vieta, kur bērniem, kas palikuši bez bioloģisko vecāku aprūpes, ir iespēja uzaugt ģimenē, saņemt mīlestību, būt drošībā, socializēties un mācīties.
ALEKSANDRS PĻESKAČS ir Valmieras Mūzikas skolas sitaminstrumentu spēles skolotājs. Lai gan Aleksandrs ir siguldietis, viņu uz Valmieru vairākas reizes nedēļā atved mūzika.
Es varētu teikt, ka ar mūsdienu tehnoloģijām esmu uz tu. Esmu uzaugusi ar pieeju datoram, tāpēc tas nav svešs, esmu gājusi līdzi arī ātrajai tehnoloģiju attīstībai.
Februāra beigās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija nolēma virzīt otrajam lasījumam likumprojektu «Grozījumi Izglītības likumā» par to, ka pamatizglītība turpmāk jāapgūst tikai klātienē, principā aizliedzot tālmācību no 1. līdz 9. klasei.
Trešdien, 26. martā, laikmetīgās mākslas telpā «Kurtuve» norisinājās Valmieras novada tūrisma konference «Ciemos igauņi», lai iepazītu igauņu tūristu ceļošanas paradumus tuvplānā.
Kopš aizvadītā gada Ramatā darbojas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. Viņi ir aktīvi un pamanāmi arī vietējā kultūras un sabiedriskajā dzīvē. Sarunā par brīvprātīgo darbu un ugunsdzēsējiem tikāmies ar ANDI VUŠKĀNU, Ramatas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības vadītāju.
25. marts ir diena, kad tiek pieminēti 1949. gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Pirms 76 gadiem notika iedzīvotāju masu deportācija, kas skāra vairāk nekā 42 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. Tā atstājusi dziļu un sāpīgu nospiedumu mūsu tautas vēsturē un cilvēku likteņos.
Mazsalaciete IEVA VEIDE ir koklētāja, kokles skolotāja, arī CD «Tīra sirds» autore.
Skaņkalnes zemnieku saimniecība «Ķeiķi» ir plašāk pazīstama kā Jēru klubs. Tajā saimnieko Ilze un Valters Mitāni. Un šopavasar Jēru klubā ir jaunumi – tiek veidots Zelta ganāmpulks, kā to sauc paši saimnieki. Ko tas nozīmē?
KARĪNA POLAKENA ir mikropigmentācijas jeb permanentā grima speciāliste, un gadu gaitā uzkrātā pieredze ļauj viņai apmācīt topošos meistarus.
Ceturtdien, 20. martā, Brenguļos alus sētā pie Abula upes notika saules modināšana kopā ar folkloras kopu «Stutes», jo tagad trīs dienas ir svinami Pavasara saulgrieži jeb Lielā diena.
Februārī noskatījos Valmieras teātra izrādi «Cilvēkam vajag suni».
LARISA MERCA ir Vaidavas pagasta laikmetīgā teātra «Volatus» vadītāja, taču ikdiena ir cieši saistīta ar medicīnu, jo viņa ir medmāsa. Tomēr, kā izrādās, tas nav viss! Larisa pati arī raksta lugas, ko pēc tam iestudē «Volatus», tāpēc tikāmies sarunā par lugām, «Volatus», medicīnu un Larisu pašu.
Valmieras koprades darbnīca DARE februāra beigās nosvinēja piecu gadu jubileju.
Februārī Mazsalacas Jauniešu centrs atzīmēja divu gadu jubileju.