Elva Jēkabsone

Elva Jēkabsone

Ver durvis jauns sociālais pakalpojums

30.Septembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Grupu dzīvoklis ir vieta, kur cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem un 2. grupas invaliditāti dzīvo un apgūst patstāvīgai dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas. Mazsalacā izveidotais grupu dzīvoklis vēl nav oficiāli atklāts, tomēr «Liesma» guva ieskatu, kā tur risinās dzīve. 

Spontāns lēmums radīt mūziku

30.Septembris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Jaunais mūziķis Reinis Aumeisters ir zināms ar skatuves vārdu st4rface un jauniešu vidū pazīstams ar tādiem skaņdarbiem kā «Viņa», «Man nevajag vēl vienu piedod» u.c.

Dīvāna eksperti

30.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mums patīk izteikt savu viedokli par visu – par dziedātāja sniegumu Eirovīzījā, par to, kā izlasē spēlē mūsu hokejisti, cik daudz vai maz raksta vietējie rakstnieki, vai kādai dīvai kleita ir pietiekami moderna un kā tā izskatās. 

Disko fitness košās gaismās

29.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros 27. septembrī Matīšos bija iespēja bez maksas piedalīties vēl nebijušā aktivitātē – Disko fitness bija izklaidējošs un aizraujošs treniņš, kas paredzēts ikvienam, kas vēlas uzlādēt enerģiju.

Māksla turpina dzīvot Sēļu muižā

29.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vienmēr ir vērts aizbraukt uz Sēļu muižu – pagājušajā nedēļas nogalē tur notika pašsacerētas mūzikas un dzejas festivāls «Dzejas dienu kārtainā ābolmaize». Šajā nedēļas nogalē, 2. oktobrī, tur Mazsalacas senioru biedrība «Atbalss» baudīs Starptautiskās senioru dienas sarīkojumu. Muižā ik dienu skatāmas arī vairākas izstādes. 

Radošā diena Mazsalacā

29.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 26. septembra līdz 1. oktobrim turpinās Vidzemes iekļaujošā nedēļa. Šāds pasākumu kopums Vidzemē norisinās pirmo reizi, un vairākās Vidzemes pašvaldībās, ikviens ir aicināts uz kopīgu darbošanos deinstitucionalizācijas procesā izveidotajos sabiedrībā balstītajos sociālajos pakalpojumos – dienas aprūpes centros, grupu dzīvokļos, specializētajās darbnīcās.

Sociālās pārvaldes darbība

27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Sociālās pārvaldes izveidošana

Stāsta Valmieras novada Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece: «Valmieras novada Sociālo lietu pārvaldes uzdevums gandrīz 3000 km2 plašajā novada teritorijā ar vairāk nekā 54 tūkstošiem iedzīvotāju ir nodrošināt profesionālu sociālo darbinieku atbalstu, pakalpojumus, sociālo palīdzību un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību mazaizsargātām iedzīvotāju grupām. Svarīgi atzīmēt, ka visi klientu apkalpošanas punkti, kuros iedzīvotājiem bija iespēja saņemt sociālā dienesta pakalpojumus un atbalstu, tika saglabāti.

Apgūstot jaunas teritorijas (1)

27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmieras pašvaldības tūrisma pārvaldes uzdevums ir gādāt par tūrisma attīstību (tostarp par pašvaldības administratīvās teritorijas labiekārtošanu, infrastruktūras pilnveidi, dabas un kultūras mantojuma ilgtspējīgu izmantošanu, sabiedrības izglītošanu, veselīgu dzīvesveidu, publisko pasākumu piesaisti un organizēšanu), sekmēt un sniegt atbalstu ar tūrismu saistītajai saimnieciskajai darbībai, kā arī popularizēt Valmieras novadu un tūrisma pakalpojumus.

Lai īstenotu minētās aktivitātes, Tūrisma pārvaldē strādā vadītājs un vadītāja vietnieks, tūrisma attīstības speciālists, uzņēmējdarbības speciālists, mārketinga speciālisti, pasākumu organizators, Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītājs un tūrisma informācijas konsultants. Pašlaik – 9 darbinieki.

Darbīgie pensionāri

23.Septembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

To, ka Valmierā darbojas pensionāru biedrība «Atvasara», domāju, zina daudzi. Biedrībā iestājušies aktīvi pensionāri, kas nevēlas sēdēt mājās – viņi labprātāk tiekas sarunās un dažādās nodarbībās, brauc ekskursijās. Ināra Allika, Valmieras pensionāru biedrības vadītāja, skaidro, ka viņi to dara pašu priekam. 

Cep maizi jau vairākās paaudzēs

23.Septembris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Liepas pagastā zemnieku saim­niecība «Krūmiņi» tautā vairāk zināma kā Maizes māja. Tur iespējams vērot Latvijas rudzu, kviešu un miežu maizes vai svētku pīrāgu un raušu cepšanas procesu, kā arī izzināt grauda ceļu līdz maizei. «Liesma» tur viesojās remigrantu tikšanās laikā un nelaida garām iespēju parunāt ar Maizes mājas saimniekiem.

Tiekas remigranti

21.Septembris, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

17. septembrī Vidzemes plānošanas reģions aicināja Vidzemē dzīvojošās remigrantu ģimenes uz satikšanos Latvijā Cēsu novada Liepas pagasta Maizes mājā.

Laiks taupīt

20.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Esam sagaidījuši jau pirmās salnas un nogaršojuši pirmos ābolus. Rudens ir klāt.

Atbalsta sporta entuziastus

16.Septembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Biedrība «Skudras spēka cilts» atbalsta jaunus cilvēkus, kuriem piemīt entuziasms un vēlme sasniegt augstākus rezultātus.

Iespēja ziedot senioru vajadzībām

16.Septembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

15. septembrī Latvijas Samariešu apvienība (LSA) sadarbībā ar pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumu «Lidl Latvija» izveidoja un sāka Latvijā ko jaunu – iespēju veikt ziedojumu taromātos, novirzot tajos nodoto depozīta iepakojumu summu labdarībai.

Būt piederīgam

13.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen sarunā ar paziņām sevi nosaucu par valmierieti. Tūlīt pretī bija jautājums – kā? Tu taču nāc no Alūksnes!

Dzīvē ar sirds gaišumu

9.Septembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

KRISTĪNE SIGITA DĀVIDSONE biedrībā «Kristīgais žēlsirdības centrs» strādā ar bērniem un ir arī mākslas entuziaste, kas organizē gan plenērus, gan kopā ar māksliniekiem apmeklē izstādes. Kristīne piepalīdz arī bioloģiskajā piemājas saimniecībā «Varšavas», kas pieder vecākiem. 

Katru reizi ieraudzīt ko jaunu

8.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Beverīnas labirinti ir 2,5 ha platībā izveidots brīvdabas atpūtas parks ar vairāk kā 80 dažādām lielformāta āra spēlēm un atrakcijām, 6 labirintiem un vairāk kā 370 koka skulptūrām.