Elva Jēkabsone

Elva Jēkabsone

Kad jācīnās par izdzīvošanu

1.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad atnāca komunālo maksājumu rēķins par decembri, mati slējās stāvus par to, cik daudz tiek samaksāts par apkuri. 150 eiro par siltumu vien!

Deju mēģinājumos paiet ikdiena

27.Janvāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

EVITA KAĶĪTE-BRASA ir Valmieras Kultūras centra TDA «Gauja» mākslinieciskā vadītāja. Evita sarunā atklāj, ka šis ir jau desmitais gads, kopš viņa vada TDA «Gauja» – daudz mēģinājumu, koncertu, skašu un pat Deju svētku pavadīts kopā ar kolektīviem. Lai gan ikdiena paiet mēģinājumos, var redzēt, ka dejas ir Evitas sirdslieta, jo, runājot par tām, viņai mirdz acis un seju rotā smaids.

Pakalpojumu klāsts nemazināsies

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Deinstitucionalizācijas (DI) ietvaros notika cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem un bērnu ar funkcionāliem traucējumiem vajadzību izpēte un individuālajām vajadzībām atbilstošas infrastruktūras un pakalpojumu attīstība pašvaldībās, speciālistu apmācība jaunu pakalpojumu sniegšanā, kā arī dažādi citi pasākumi, lai pārtrauktu klientu ievietošanu institūcijās, piedāvājot alternatīvus pakalpojumus.

Valdis Birkavs: daudz pieļautu kļūdu

25.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 20. janvārī, Mazsalacas bibliotēkā viesojās ekspremjers Valdis Birkavs. Viņš ir tautā zināms politiķis, kā arī juridisko zinātņu doktors, Latvijas Juristu biedrības dibinātājs un tās pirmais prezidents. 

Gani aitu, saliedē komandu!

25.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Saliedēšanās pasākums «Gani aitu» ir ne tikai Valmieras novadā, bet visā Latvijā vēl nebijis, citāds notikums, kas tā dalībniekiem ļauj atklāt jaunas šķautnes par sevi, iepazīt savus komandas biedrus nestandarta situācijās un gūt kopības sajūtu brīvā dabā. 

Turpina gatavot ierakumu sveces

25.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 20. janvārī, Valmieras Jaunatnes centrā «Vinda» ikviens bija aicināts gatavot ierakumu sveces, izmantojot gofrēto kartonu, konservu kārbas un parafīnu. Bija pieteikušās arī piecas dažādu skolu klašu grupas, kuras nāca uz sveču darbnīcu. 

Un cik tavā telefonā ir foto?

24.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Atceros, ka bērnībā manā ģimenē tika izmantots fotoaparāts, kas darbojās uz parastajām pirkstiņbaterijām, un iekšā bija ielikta foto filmiņa.

Aktīva ikdiena «Vindā»

20.Janvāris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Valmieras Jaunatnes centrs «Vinda» kā vienmēr ir darbīgs – ceturt­dien izskanēja viņu rīkotais koncerts «Sapņotprieks», šodien jau notiek ierakumu sveču darbnīca. 

Attīstības gads

29.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «Mazsalacas slimnīca» atrodas skaistajā Ziemeļvidzemes pilsētā Mazsalacā, kur Salacas krastā slejas Skaņākalna klintis. 

Amatu mājā darāmā netrūkst!

29.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas Amatu mājā (Rīgas iela 10) dzīvo dažādas prasmes un amati – pirmajā stāvā uz stellēm var aust gan grīdas celiņus no audumu strēmelītēm, gan plaša sortimenta lina dvielīšus un citas lietas, tur var adīt Mazsalacai raksturīgos dubultcimdus, bet var adīt arī vienkāršus vilnas cimdus un zeķes, sāk ieviesties dažādu tehniku rokdarbi, piemēram, filcēšana.

Strādā, lai palīdzētu (1)

21.Decembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmieras novadā ir vairākas privātaptiekas, kas strādā līdztekus tīklu aptiekām. Tas ir nepieciešams, lai visiem iedzīvotājiem nebūtu jādodas pēc vajadzīgajām zālēm un citreiz vienkārši pēc padoma pie farmaceitiem, kas strādā tīklu aptiekās Valmierā.

Uz sarunu aicinājām SIA «Rūjienas aptieka» vadītāju ILZI ROĶI, lai pastāsta par privātaptiekas ikdienu mazpilsētā.

Rindas ir garas

21.Decembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Lielākoties sociālās aprūpes centru (SAC) galvenais uzdevums ir sociālās aprūpes, sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana pensijas vecuma personām, kā arī I un II grupas invalīdiem ilgstošas sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādē. Darbības mērķis ir sniegt sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus, kas vērsti uz to personu pamatvajadzību apmierināšanu, kurām ir objektīvas grūtības sevi aprūpēt vecuma vai funkcionālu traucējumu dēļ, kā arī nodrošināt šo personu dzīves kvalitātes nepazemināšanos, novēršot negatīvās sociālās sekas šo personu dzīvē.

Apbalvo jauniešus par veikto brīvprātīgo darbu

20.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ceturtdien, 15. decembrī, norisinājās «Valmieras novada Jaunatnes gada balvas 2022» pasniegšana. Valmieras novadā plaši tiek veikts darbs ar jauniešiem gan pilsētās, gan mazāk apdzīvotās teritorijās. Jaunieši ir iesaistījušies dažādās aktivitātēs, pilnveidojot savas prasmes, zināšanas un veicot brīvprātīgo darbu.

Viens jau nav darītājs!

16.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Nesen «Liesmā» jau tika rakstīts, ka konkursā «Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam» nominācijā «Bērnu un jauniešu iedvesmotājs» kategorijā «Individuāls sniegums» apbalvota Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas skolotāja SANDA DEISONE. Kad aicināju Sandu uz sarunu, viņa noteica, ka balvu saņēmusi viņa viena pati, bet to būtu pelnījusi visa komanda, kas organizē sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām «Mēs varam», tomēr sarunai piekrita.

Atklāj otro kopienas skapi Valmierā

16.Decembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Trešdien, 14. decembrī, Valmierā tika atklāts otrais publiski pieejamais bezmaksas pārtikas skapis, kur ikviens var ievietot pārtikas produktus vai tos izņemt, tādējādi samazinot pārtikas nokļūšanu atkritumos.

Mūzikas skolai «Universum» – pieci!

14.Decembris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Ceturtdien, 8. decembrī, Valmierā, «Universum» mūzikas un mākslas vidusskolas Lielajā zālē ar bagātīgu un krāšņu koncertu piecu gadu jubileju atzīmēja mūzikas skola «Universum». 

Aktīvi pavadīt brīvo laiku

9.Decembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Novembra beigās norisinājās biedrības «Skudras spēka cilts» un  Vidzemes Augstskolas (ViA) Studentu apvienības rīkotais ping­ponga vakars.