Izprot profesiju un nopelna

- 15.Jūlijs, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Skolēni vasaras brīvlaikā izvēlas strādāt. Sezonas darbi laukos, apkalpojošā sfēra pilsētā, darbs tirdzniecības centros, vides uzkopšana. Daži teikuši, ka viņi grib iemēģināt soļus pedagoģijā, un tiešām palīdz skolotājiem pirmsskolas izglītības iestādēs. 

Ksenija un Dāvis ir vidusskolēni. Ksenija mācīsies 10. klasē Valmieras Viestura vidusskolā, bet Dāvis izvēlas sapņu profesiju un vidējo izglītību paralēli profesionālajām iemaņām iegūs Latvijas Jūras akadēmijas Jūrskolā. Brīvos vasaras mēnešus viņi izvēlējušies pavadīt lietderīgi. Jūlijā viņi strādā. 

Dāvi «Liesma» satika rotaļu laukumā. Viņš pirmsskolas izglītības iestādē «Ezītis» spēlē futbolu kopā ar bērniem no «Taurenīšu» grupas.

«Man patīk, ir tiešām interesanti būt kopā ar bērniem. Grupiņā mēs arī zīmējam, bet te pagalmā, jā, spēlējam futbolu,» tā Dāvis, stāstot, ka vasaras brīvlaikā strādājis arī citus gadus, pārsvarā teritorijas sakopšanas darbos.

DARĪT TO, KAS PATĪK, ir prieks un laime, pārliecināta vidusskolniece Ksenija. Viņa dzīvē vēlas kļūt par vācu valodas skolotāju, bet šajā jūlijā viņa ir palīgs skolotāju palīgiem pirmsskolas izglītības iestādē «Ezītis» un padomdevēja, rotaļu biedrene bērniem. I. Kalniņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru