Izvērtējot savas spējas uz ūdens

- 16.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vasara un karstais laiks ir īstais brīdis, lai atveldzētos ūdenī. Un gadu no gada tiek atgādināts par drošību uz ūdens. Tas ir svarīgi, lai cilvēki sev paši atgādinātu par to, kā droši atpūsties. Vasarā tiek braukts piknikos un vienkārši pie dabas, un nereti blakus ir upe vai kāda cita ūdenstilpe, kurā atvēsināties. 

Neapdomīga un pārgalvīga rīcība uz ūdens, kā arī nezināšana nereti noved pie traģiskiem negadījumiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika par to, cik no ūdenstilpēm izcelti bojāgājušie, ir diezgan bēdīga – 2019. gadā tie bija 96 cilvēki, 2020. gadā – 122 cilvēki, 2021. gadā jau 32 cilvēki. Saskaņā ar Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra datiem, patiesais noslīkušo  cilvēku skaits ir lielāks, nekā tas parādās VUGD statistikas datos, jo gadījumos, ja noslīkušais jau ir nogādāts krastā un nav jāmeklē, tad VUGD uz notikuma vietu neizbrauc un tas neparādās VUGD statistikas datos. 

Arī es gribu vēlreiz atgādināt dažas svarīgas lietas. Ja lieto alkoholu, tad iereibušam nevajag iet ūdenī. Un ne tikai nevajag – nedrīkst!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru