Jeņiseja pārmāc Gauju...

- 25.Februāris, 2022

Otrdien Valmierā viesojās viena no potenciāli jaudīgākajām Eiropas Ziemeļu basketbola līgas komandām – BC Jenisey no tālās Krievijas pilsētas Krasnojarskas. Viesi cita starpā cīnās arī VTB līgā, tāpēc arī attiecīgi nokomplektējuši savu sastāvu.

Aizsteidzoties notikumiem priekšā, jāatzīmē, ka visu viesu spēli uztaisīja visi četri komandas amerikāņi Brauns, Tomsons, Lemārs un Veirs, būtiski piepalīdzot krievam Truškinam. Pārējiem Krievijas pavalstniekiem izdevās nomētāt mūsu grozu ar tuvākiem un tālākiem precīziem metieniem tad, kad mājinieki jau bija paguruši un laukumā palikuši bez vairākiem atslēgas spēlētājiem. Valmieriešu treneriem dažādu iemeslu pēc nācās iztikt bez Jonāta, Valtera Vēvera un Greitāna, tāpēc līdzjutējiem teorētiski bija liela iespēja noskatīties mačā uz vienu, mājinieku grozu...

Valmiera Glass/ViA – BC Jenisey 54:82 (13:10; 14:23, 15:23, 12:26)

Taču spēlē viss notika pavisam citādāk, vismaz pirmajā puslaikā noteikti! Kad spēlētas bija 8 minūtes, Kaufmaņa trejacis vērsa rezultātu 10:4 mājinieku labā. Jeņiseja bija gandrīz sausa! Pēc 10 minūtēm pašaizliedzīgi spēlējošie valmierieši pēc Apsīša tālmetiena bija priekšā VTB līgas komandai ar 13:10.