Kā videi draudzīgi saimnieko igauņi Sāremā salā

- 9.Novembris, 2022
Laikrakstā

Valkas konsultāciju birojs oktobra vidū devās iepazīties ar mūsu kaimiņvalsts Igaunijas lauksaimnieku pieredzi, kuri saimnieko integrēti.

Te uzreiz gan jāpiebilst, ka Igaunijā šādu saimniekošanas veidu sauc par videi draudzīgu lauksaimniecību, kas pēc būtības tāda arī ir. Mūsu galvenais mērķis bija iepazīties ar šo saimniekošanas metodi Igaunijas lielākajā salā Sāremā.

Saimnieces Heli 500 dažādu augu dārzs

Pirmā saimniecība, kuru apmeklējām, bija vēl kontinentā, netālu no Pērnavas esošajā Malda ciemā, saim­niecība «Tamme talu». Saimniece Heli sagaidīja mūs ar stāstu par savas saimniecības izveidi. Tammes saimniecības aizsākums datējams ar 2001. gadu, kad Heli pārcēlās dzīvot uz savu vecvecāku lauku sētu, sāka tur audzēt zemenes un iekopt dārzu. Atklājusi savu aizrautību ar garšaugiem, aromātiskajiem un ārstniecības augiem, viņa drīz vien pārvērta savu ikdienas aizraušanos par rūpīgu sirdsdarbu, un nu viņa savas zināšanas jau vairākus gadus nodod lauksaimniecības skolas audzēkņiem. Heli pastāstīja arī par to, ka «Tamme talu» piedalās Igaunijas-Latvijas kopējā projektā «Dārza pērles». Saimniecībā ne tikai saimnieko videi draudzīgi, jo tā atrodas Audru upes dabas teritorijā, bet šeit ir izveidotas garšaugu, ēterisko augu, ārstniecības augu un seno dārzeņu kolekcijas.

Tikšanās ar Igaunijas lauksaimnieku apvienības pārstāvjiem un Jānu Kīderu, kam ir piena lopkopības saimniecība – lielākā Sāremā salā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru