Kad pērtie uz nepērtajiem apvainojas

- 24.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā koalīcijas partneru un arī premjera gandrīz vai ultimatīvi izteiktos pieprasījumus par pāris ministru nomaiņu politisko norišu vērtētāji uzskata par visnopietnāko krīzi Krišjāņa Kariņa valdības laikā.

Premjers, kura darba stils līdz šim bija diezgan pacietīgs un pat nogaidošs, bieži ļaujot, lai domstarpības noplok un problēmas pašas pasaka, kā tās labāk risināt, vai pat pašas atrisinās (kā tas  bijis ne vienreiz vien), šoreiz arī bija kļuvis straujš. Viņš akcentēja: «Krievijas karš Ukrainā ir izmainījis Latvijas drošības situāciju. Šādos apstākļos man kā valdības vadītājam ir būtiski, ka valdība un koalīcija ir rīcībspējīga un stabila, lai varētu izvest mūsu valsti cauri šiem laikiem, paliekot vienotiem kā līdz šim. Situācija nav viegla, īpaši ņemot vērā to, ka mēs tiekam mudināti uz šķelšanos. Sakauties var jebkurš muļķis, bet sadarboties – tā nu gan ir māksla.» 

Daudz mierīgāk valdībā radušās domstarpības, kas nu beigušās pat ar ministru nomaiņu, it kā mierinot mūs visus vai varbūt pats sevi, vērtē Valsts prezidents Egils Levits. Viņš uzskata, ka tā pat nav bijusi nopietna valdības krīze, bet vien nelielas turbulences, «kuras tiks pārvarētas un valdība strādās līdz vēlēšanām».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru