Kad vēsture tepat blakām

- 22.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā no piektdienas līdz pat svētdienai Valmiermuižas stallī, kur kopā ar saviem čaklajiem palīgiem un palīdzēm saim­nieko Rufina Juraša, notika Eiropas Kultūras mantojuma dienas pasākums ar garu un daudzsološu nosaukumu «Valmiermuižas staļļa izzināšana un zirgu transporta līdzekļu izstāde».

Visiem, kas šajās dienā iegriezās simtgadīgajā stallī, vispirms iekšpagalmā bija iespēja sīki un smalki iepazīties ar  zirgu vilktajiem četru riteņu vāģiem, droškām un karietēm, pat simtgadīgiem, kā arī ar sporta divričiem un pāris kamanām. Sprigans rumaks, ilksīs iejūgts, izpalika, taču to katrs pēc savas vēlmes varēja piedomāt. Daudz interesanta, vispirms jau pašus zirgus, varēja apskatīt stallī, bet drosmīgākie, no malas šo procesu kontrolējot jaunajām jātniecēm, varēja arī doties izjādē blakus esošajā zirgu pastaigu laukumā.

Sestdien ciemiņu bija vairāk, daudzas ģimenes – lielākoties ar bērniem – pēc Miķeļdienas tirdziņa Valmiermuižas parkā izmantoja saulaino dienu, lai bez steigas pa bruģēto Dzirnavu ielu atstaigātu arī līdz Valmiermuižas stallim.

VARĒTU BRAUKT PA LEPNO! Tikai desmitgadīgajos Polijā ražotajos izbraucamajos melni lakotajos ratos ar nolaižamu kulbu «Viktorija»,  ko gribētos saukt par karieti un kas uz izstādi Valmiermuižas stallī atceļojusi tepat no zirgaudzētavas «Kocēni», foto sesijai sasēdusi kuplā Pūguļu saime – mamma Kristīne ar (no kreisās) dēlu Rafaelu un meitām Lauru un Maldu. Priekšplānā (no labās) Valmiermuižas staļļa smaidīgā saimniece Rifina Juraša un Diāna Berņeva, kas sevi nodēvēja par zirgu cilvēku no mazotnes. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru