Kāds labums mums no raķetēm

- 10.Janvāris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien interesentiem Valmieras integrētajā bibliotēkā bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās  «Gaisa raķetes».

Nodarbības vadīja zinoši un ieinteresēti Cēsu ZINOO centra gidi Ginta Vasiļjeva un Pēteris Kalniņš, un gandrīz simt izstādes apmeklētāju izgatavotās raķetes uzšāvās Valmieras debesīs.

Cilvēka došanās kosmosā ir neticams sasniegums. Daudzi ļoti gudri cilvēki kosmosa industrijā ir strādājuši gadiem, veltījuši pūles tādu problēmu risināšanai, ar kādām mums uz Zemes gandrīz  nekad nenākas saskarties. Vai šī ierīce spēs strādāt vakuumā? Vai šis materiāls izturēs sadegšanu, triecoties Zemes atmosfērā? Vai šis tērps spēs pasargāt no kosmosa  radiācijas?

Atbildes uz šiem jautājumiem mums ikdienā nešķiet svarīgas. Vai tiešām ir kāds labums no tā, ka gudri cilvēki savu laiku pavada, būvējot raķetes, satelītus un zondes? Varbūt labāk būvēt tiltus, rūpnīcas un lidmašīnas? Cik bieži ikdienā izmantojam tehnoloģijas no kosmosa? Izrādās, teju katru dienu! Kā cilvēka tieksme lidot kosmosā ir devusi ieguvumu mums, planētas Zeme iedzīvotājiem?

Uz šiem jautājumiem, iespējams, rodamas atbildes, apmeklējot Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu, kur  līdz pat 31. janvārim skatāma  Zinātnes centra  ZINOO izveidotā izstāde «Kosmoss ikdienā». Tajā vairāki interaktīvi eksponāti atklās, kāds labums mums no raķetēm, satelītiem, zondēm un robotiem, kas izplatījumā pēta debesu ķermeņus.

LAI LIDO! ZINOO gids Pēteris Kalniņš rāda, kā jārīkojas, lai mazo valmieriešu gatavotās raķetes tūlīt šautos augšup. Ārijas Romanovskas foto

Komentāri
Pievienot komentāru