Karu zīmējuši bērni

- 27.Jūlijs, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras pilsētas svētku laikā Jaunatnes centra «Vinda» sētu rotāja mazo ukraiņu darbi. Zīmējumi tapuši pirmajās stundās pēc tam, kad evakuētās ģimenes ieradās Čerkasu Humānās palīdzības centrā.

«Karš bērnu acīm… Sāpes un cerības» ir izstādes nosaukums. Tur redzams degošs daudzdzīvokļu nams Mariupolē, tur zīmēta izkropļota zemeslode, tur Ukrainas karodziņš un tanki, arī suns, kas laikam aizgājis pa varavīksnes tiltu, bet citā darbiņā jau izmisusi žirafe no Harkivas zoodārza. Bērns redzējis, ka arī dzīvniekus evakuē kara laikā. 

«Tie ir to bērnu darbi, kas tiešām karu piedzīvojuši, redzējuši savām acīm, kas aizbēga no postījumiem, no bumbām. Un bērni šo visu zīmēja, līdzko ieradās Čerkasos. Vecāki kārtoja dokumentus, meklēja, kur saņemt humāno palīdzību, bet bērniem devām iespēju atpūsties un zīmēt. Tā viņi to visu ir redzējuši. Ir saulaini, cerību pilni zīmējumi, protams, bet teikšu, ka citi piecgadnieki, sešgadnieki zīmētu kaut ko citu. Mans bērns arī zīmē, bet ne tā, jo līdz mums nopietna kara darbība, paldies Dievam, nav atnākusi,» sacīja Čerkasu pašvaldības vadītāja vietniece Marina Harkova, kas vēlreiz un vēlreiz apskatīja ceļojošo izstādi. Šie darbiņi iepriekš jau rādīti Polijā, Lietuvā, Itālijā un tagad Latvijā.

BĒRNU ZĪMĒJUMI uzrunā ļoti emocionāli. Tos ceļojošajā izstādē aplūkoja arī Čerkasu pašvaldības delegācijas pārstāves. Ilzes Kalniņas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru