Ko šodien taupa taupītājs, to rītdien...

- 24.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība) valdībai sākās galvenais eksāmens darba turpināšanai: jau no rīta stundām Saeimas sēdē, kas atkal notika attālināti, otrajā – galīgajā lasījumā sāka skatīt likumprojektu par valsts 2021. gada budžetu un to pavadošajiem 28 likumprojektiem.

Nākamā gada valsts budžeta pieņemšana ir eksāmens valdībai jau tādēļ vien, ka, Saeimai šo budžetu neapstiprinot, tā būtībā izsaka neuzticību visam Ministru kabinetam. Ministrijām, valsts iestādēs strādājošajiem, pašvaldībām, būtībā arī ikkatram šīs valsts iedzīvotājam šie likumā par nākamo gadu ierakstītie skaitļi ir būtiski ar to, ka ar tiem būs jāizdzīvo, droši vien atkal jāknapinās cauru gadu, jo likums nosaka, ka līdzekļus no valsts budžeta var saņemt (vai tos piešķir) vien tādā apjomā, kādā to paredz valsts budžeta gadskārtējais likums. 

Atcerēsimies, ka 28. oktobrī, kad K. Kariņš Saeimā šo budžetu prezentēja 1. lasījumam, viņš to pieteica kā tādu, kas veicinās konkurētspēju, vairos taisnīgumu un nodrošinās sociālās garantijas visiem, uzsverot, ka «budžets veidots ekonomikas apzinātai un plānveida stimulēšanai, neatverot vaļā deficīta slūžas».


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru