Kontaktlēcu veidi

4.Novembris, 2021
Apmaksātā publikācija
Portālā

Mūsdienīga redzes korekcija - kontaktlēcas kļūst aizvien populārāka. Kontaktlēcas ir daudzveidīgas, izvēlēties sev piemērotāko vari apmeklējot acu ārstu.

Ir vairāki iemesli kāpēc cilvēki vēlas izvēlēties tieši kontaktlēcas briļļu vietā. Tās neaizsvīst, uz tām nepaliek lietus pilieni, var veikt jebkādas fiziskās aktivitātes, izņemot peldēšanu, nemaina nēsātāja vizuālo izskatu, nodrošina labāku un reālāku skatu, jo neierobežo redzes lauku.

Jāatceras, ka ar kontaktlēcām gan viss nav tik vienkārši, kā ar brillēm. Izvēloties kontaktlēcas par savu redzes korekciju, tas nozīmē, ka būs jāveic regulāras vizītes pie acu ārsta, lai novērtētu acs veselību. Arī kontaktlēcu aprūpe prasa vairāk laika. Ja vēlaties veiksmīgi valkāt kontaktlēcas, tās ir pareizi jātīra un jāuzglabā, jāievēro lēcu nēsāšanas režīms un jāveic regulāras acu veselības pārbaudes.

Zināt kādas kontaktlēcas ir piemērotas jums, nozīmē saprast atšķirību starp esošajiem lēcu veidiem.

Mīkstās kontaktlēcas

Šīs lēcas ir populārākais lēcu veids. Tās iedalās hidrogēla un silikonhidrogēla lēcās. Hidrogēla lēcas ir vecākas paaudzes, un nenodrošina tik labu skābekļa piegādi radzenei kā silikonhidrogēla kontaktlēcas. Tomēr, šīs lēcas mēdz būt noderīgas, tās ir ļoti piemērotas īslaicīgai lietošanai.

Cietās kontaktlēcas

Šis lēcu veids gadījumos sniedz labākus rezultātus nekā mīkstās lēcas, piemēram, pie radzenes astigmātisma, lielām ametropijām un keratokonusa gadījumā.

Plusi un mīnusi starp šīm lēcām

Mīksto kontaktlēcu plusi -

  • labāks sākotnējais komforts,

  • īsāks pierašanas laiks,

  • ideāli piemērots neregulārai lēcu lietošanai,

  • retāk izkrīt no acs,

  • vairāk piekļaujas acs virsmai, tādējādi nodrošinot aizsardzību pret svešķermeņiem.

Cieto kontaktlēcu plusi -

  • labāka skābekļa caurlaidība, kas ir pateicoties materiālam ar augstu gāzu caurlaidību,

  • nodrošina asāku redzi, jo tiek izgatavota speciāli pēc radzenes topogrāfijas datiem,

  • saglabā formu uz acs, neatkarīgi no ārējiem apstākļiem (mīkstās lēcas var mainīt formu un pasliktināt redzes kvalitāti, ja acs kļūst sausa),

Cietās lēcas mīnusi - ilgāka pierašana, tās jānēsā katru dienu. Augstāka iespējamība, ka lēca var izkrist sporta laikā vai berzējot acis; zem lēcas var tikt smiltis un putekļi, jo lēca nav tik cieši pie acs kā mīkstā lēca.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru