Koptreniņš ar pasaules līmeņa tenisisti Kocēnos

- 16.Jūlijs, 2021
Laikrakstā

Pirmdien, 12. jūlijā, Kocēnu Bestes tenisa kortos notika koptreniņš ar pasaules līmeņa tenisisti un treneri Līgu Dekmeijeri. Treniņā piedalījās bērni līdz 9 gadu vecumam.

«Mēs iesildījāmies tā, kā daru pati, kad trenējos,» stāsta tenisiste Līga Dekmeijere. Mazie tenisisti varēja pilnveidot pamatus – labo un kreiso sitienu. «Viens no maniem labākajiem sitieniem – no gaisa. Protams,  veicām arī to, un tā laiks aši paskrēja,» par treniņa norisi stāsta tenisa zvaigzne Līga. Pēc fiziskajām aktivitātēm Līga Dekmeijere dalījās savas pieredzes stāstā, atbildot arī uz klātesošo bērnu vecāku jautājumiem.

Bestes kortu saimnieci Ivetu Brūniņu-Buili un vienu no Latvijas slavenākajām un labākajām tenisistēm Līgu Dekmeijeri vieno savstarpēja pazīšanās. Abu komunikācija veicināja tenisa zvaigznes nonākšanu Kocēnos.

Līgas ceļš tenisā sākās sešu gadu vecumā, kad tētis viņu nodeva trenera Jāņa Juškas rokās. Līga uzauga sportiskā vidē, jo abi vecāki arī ir treneri. «Mans tēvs trenēja arī bobsleju, basketbolu, dejošanu,» par tēti stāsta Līga. Vide, kurā viņa uzauga, sastāvēja no augsta līmeņa sportistiem. Arī Līga mērķtiecīgi tikusi audzināta par profesionālu sportisti.

Desmit gadu vecumā Līga kopā ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi Vācijā, lai kopā ar māsu labāk attīstītos sportā. Jauno tenisistu vecākiem Līga iesaka: «Centieties bērnus vest arī uz mačiem ārpus Latvijas, ja sanāk. Nevis tāpēc, ka tur būtu labāki spēlētāji, bet tāpēc, ka bērnam paveras pasaule. Ja kādreiz kāds no bērniem spēlēs augstā līmenī, viņi vienmēr spēlēs ārzemēs. Man ar to paveicās, jo, dzīvojot Vācijā, bija vieglāk izbraukt visu Eiropu un piedalīties sacensībās.»

IESILDĪŠANĀS.LABĀ SITIENA IZPILDE. LĪGA DEKMEIJERE IZSNIEDZ AUTOGRĀFUS. Viņas autogrāfs tagad rotā arī Bestes tenisa halles sienu. KOPĀ ar Līgu. 

Artūrs Oļševskis, teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru