Artūrs Oļševskis

Teātra amatieru kolektīvs «Vīzija» aicina uz pirmizrādi

5.Augusts, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

27. augustā plkst. 20 Kauguru kultūras namā notiks amatieru teātra kolektīva «Vīzija» pirmizrāde «Trešais vārds». Lugas autors ir spānis Alehandro Kasone. Šis būs nu jau trešais mēģinājums izrādi nodot skatītājiem, jo pirmās divas reizes iztraucēja pandēmija un tās radītā ārkārtas situācija valstī.

 

Vidzemes Augstskola aicina studentu rindās

4.Augusts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Pirmajā uzņemšanas kārtā Vidzemes Augstskola (ViA) nav saņēmusi tik daudz pieteikumu studijām, cik bija gaidīts. Tomēr vērojams, ka šobrīd interese ir liela un daudzi gatavojas pieteikumus iesniegt papilduzņemšanā, kas notiks līdz 21. augustam.

Liepas ceļotāju diena 2021

21.Jūlijs, 2021
Pie mums un citur
Laikrakstā

Jau otro gadu pēc kārtas netālu esošajā Liepā jeb – kā vēl to mēdz dēvēt – Lodē notika pasākums «Liepas ceļotāju diena». Šogad tas notika 17. jūlijā. Dienu pēc Liepas vārdadienas «Liepas kopa» aicināja iepazīt vietējo tūrismu, doties pārgājienos, klausīties stāstus un nodarboties ar dažādām interesantām aktivitātēm, ko piedāvā vietējie uzņēmēji un iedzīvotāji.

Šī gada devīze «Ne zariņa nenolauzu» aicināja ikvienu doties dabā un darīt to saudzīgi. Ir jūtams uzsvars uz vides jautājumiem, vides saglabāšanu, lai mēs dzīvotu pēc iespējas tīrākā un sakoptākā vidē. Dienas garumā norisinājās 15 pasākumi un noslēgumā koncerts. Notika sarunas, izstādes, pārgājieni un radošās darbnīcas. Ikkatrs varēja sev atrast piemērotāko nodarbi.

Dzejas daiļrunātāja Ieva Reide

14.Jūlijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Viestura vidusskolas audzēkņi, piedaloties daiļrunāšanas konkursā «Skatuves runa», guvuši augstus panākumus. Savās klašu grupās trīs audzēkņi ieguvuši augstāko pakāpi, astoņiem audzēkņiem 1. pakāpe un vienai audzēknei – 2. pakāpe.

Neatbilstošas atkritumu urnas – augsne atkritumu piesārņojumam

9.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Līdzīgi kā iepriekšējo reizi, atkal vēlos akcentēt problēmu, kas skar Valmieras pilsētvidi. Šoreiz fokusu  vēršu uz atkritumu piesārņojumu un to atrašanos ne tur, kur tiem jābūt. Pēdējo mēnešu laikā šī problēma īpaši aktualizējusies, jo pandēmijas iespaidā radušies vairāk atkritumu. Tas skaidrojams ar to, ka ēdiens tika izsniegts līdzņemšanai vienreizējos trauciņos vai papīra maisos.  Iespēja ēst terasēs uz vietas atgriezta tikai nesen, un tāpat ne visi to izmanto arī tagad.

Šokolāde no Trikātas

8.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

R Chocolate ir šokolādes izstrādājumu ražotne Trikātā. Šajā siltajā laikā, kad termometra stabiņš svārstās ap 30°C atzīmi, šokolāde kūst ātrāk, un tas produktu padara sezonālu. Kā uzņēmuma saimniece RAISA JABLONSKA tiek galā ar to un vēl citiem šī laika izaicinājumiem?

Čempiona sajūtas 16 gadu vecumā

7.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

26. un 27. jūnijā Jelgavā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā. Otrajā sacensību dienā teicamu rezultātu parādīja valmieriete AGATE CAUNE, 5000 metru distanci veicot 16 minūtēs un 45 sekundēs un izcīnot čempiona titulu. Tas ir Latvijas vēsturē 9. labākais sieviešu rezultāts šajā distancē, kā arī valmieriete izpildīja Eiropas U20 čempionāta kvalifikācijas normatīvu un dosies uz EČ sacensībām Tallinā.

Krāču kaktā apgūst veloiemaņas

6.Jūlijs, 2021
Mūsu drošībai
Laikrakstā

30. jūnijā Valmieras Krāču kaktā, pie pirmsskolas izglītības iestādes «Krācītes», notika velobraukšanas apmācības jaunizveidotajā velo šķēršļu trasē «BTA Velozinis». Bērnudārza audzēkņi iemēģināja spēkus un piedalījās mini sacensībās jaunajā trasē.

12. klašu izlaidums Valmieras Valsts ģimnāzijā

6.Jūlijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ceturtdien, 1. jūlijā, notika Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) 12. klašu izlaidums. Pasākums notika skolas pagalmā, un viesu skaits nebija ierobežots. Pa visām trim paralēlklasēm kopā absolventu skaits bija 55.

Mūzika ar garīgās veselības tematiku

2.Jūlijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Aprīļa sākumā Latvijas hiphopa mūzikas kartē atgriezās valmierietis REINIS KAPONE. Mūziķis nāca klajā ar garīgās veselības tematikai veltītu albumu Dvēseles Aptieka. Albums ir konceptuāls un dziļi personisks. Tā nosaukums atspoguļo dvēseles dziedināšanas meklējumus. Vārds aptieka asociējas ar vietu, kur iegādāties līdzekļus savu kaišu ārstēšanai, taču līdzekļi dvēseles dziedēšanai katram var būt dažādi – kādam antidepresanti, citam narkotikas, vēl citam alkohols. Par albuma muzikālajiem pavadījumiem parūpējies repa apvienības Kreisais Krasts biedrs Traka Melodija, albuma ieraksts un apstrāde notika Kreisā Krasta studijā.

Skolēnu vasaras darbi – ne skolas solā

30.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Skola ir beigusies, un skolēnu vasaras brīvlaiks ir pienācis. Brīvlaiks – tas gan neraksturo visu skolēnu vasaru, jo daļa no viņiem ir izvēlējušies brīvlaiku pavadīt lietderīgāk – strādājot un pelnot sev naudu. Nupat ir noslēdzies skolēnu vasaras nodarbinātības programmas pirmais periods. Kopā tādi būs četri. Vasaras darbam kopā 14 pašvaldības iestādēs ir pieteicies 131 skolēns.

Valmieras tehnikumā top derīgas lietas

29.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Noslēdzies Latvijas lielākās izglītības organizācijas JA Latvija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras sadarbībā ar Swedbank organizētais skolēnu mācību uzņēmumu konkurss, kurā starp 20 vidusskolu grupas finālistiem bija izvirzīti divi Valmieras tehnikuma projekti – tehnoloģiski izstrādāta Braila raksta tāfelīte Blind ABC un Spoonable – produkts, kas atvieglos ēšanu cilvēkiem ar trīcošām rokām – Parkinsona slimniekiem. Šī ierīce konkursā ieguva 2. vietu aiz Madonas Valsts ģimnāzijā tapušā Re-Grain, kas ražo ēdamus traukus.

Apgūsti sporta izglītību Valmieras 2. vidusskolā!

16.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Sākot ar 2021./2022. mācību gadu, Valmieras 2. vidusskola piedāvā jaunu mācību virzienu 9. klašu absolventiem – sports un veselība. Paralēli vidusskolas pamatpriekšmetiem audzēkņiem būs iespēja apgūt tādus specifiskus mācību priekšmetus kā sporta treniņu teorija, anatomija, fizioloģija, bioķīmija un citus. Uzņemšana – no 14. jūnija līdz 27. augustam.

Māksla pļavā

10.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Projekta Maģistrāle Pļava ietvaros aizvakar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas mākslas skolas 6. klases audzēkņi devās uz Dīvaliņa pļavām, kur laika gaitā tiks izveidota dabiska, augiem daudzveidīga pļava pilsētvidē.

Sportista potenciāla pārpilnība

10.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Airēšanas slaloms ir sporta veids, kurā ir speciāla laiva, ar kuru pēc iespējas ātrāk jāsasniedz finišs, pareizi izbraucot cauri vārtiem. Šo sporta veidu apgūst arī beverīnieši, viens no viņiem – MĀRTIŅŠ PLAUDIS.