Artūrs Oļševskis

Ceļā uz mērķi – ar neatlaidību un disciplīnu

2.Oktobris, 2020
Viesis
Laikrakstā

EMĪLS BALODIS ir no Olaines. Viņa lielākā aizraušanās ir hokejs. Tas viņu pavada it visur, arī tagad, kad Emīls jau trešo gadu apgūst mediju studijas un žurnālistiku Valmierā, Vidzemes Augstskolā. Paralēli studijām Emīls strādā slidotavā, joprojām spēlē hokeju, un bez tā visa viņš jau izmanto augstskolā gūtās zināšanas un profesionāli darbojas sociālajos medijos, ziņojot par hokeju.

Citāds 1. septembris

1.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sākoties jaunam mācību gadam, bērnu veselībai un drošībai tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, un ir svarīgi zināt, kādas kļūdas nepieļaut, kam būt gataviem, ko gaidīt no jaunā mācību gada un kā varbūt vēl pagūt sagatavoties, tāpēc aizvadītajā piektdienā pie Valmieras Kultūras centra notika preses konference. 

Jauno piensaimnieku skolai – pirmie pieci gadi

10.Jūnijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

«Mums Latvijā ir dots viss, lai plauktu lauksaimniecība – brīnišķīgs laiks, brīnišķīga daba, apstākļi, lai augtu zāle, piemēroti laika apstākļi, kuros dzīvnieki jūtas komfortabli. Tas nozīmē, ka atliek tikai mācīties,» saka Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ieva Rutkovska.

Pielāgojoties situācijai eksportā un vietējā tirgū

27.Maijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

750 liellopi, kas tiek audzēti gaļai, pēc kuras diemžēl pieprasījums «covid laikā» ir krietni samazinājies, nezina par šo sarežģīto tirgus situāciju. Un, pat ja zinātu, – vai gan lopiņi varētu pārstāt augt un augšanu atsākt tad, kad gaļas pieprasījums atjaunosies? Daba saka – nē! «Liesma» nesen devās uz Matīšiem ciemos pie uzņēmēja ANRIJA ŠĻAUKSTIŅA, lai uzzinātu, kā viņa bioloģisko zemnieku saimniecību «Rūķīši» skārusi šī krīze.

Saglabājot mieru un pozitīvās emocijas

19.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot kopt tradicionālās saldējuma ražošanas vērtības, SIA «Rūjienas saldējums» vieta, laiks un izdoma atradusies arī jaunām, inovatīvām tehnoloģijām, kā «Mini Melts» – Latvijā līdz šim nelietotai saldējuma ražošanas tehnoloģijai. Kā ārkārtas situācija ietekmējusi seno ražotni un abu tās atšķirīgo tehnoloģiju produkcijas noietu?

Piebalgas porcelāns neplīst arī pie vīrusa

6.Maijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Ārā spīd saulīte, gaiss kļūst arvien siltāks. Tomēr šis pavasaris kā daudziem Latvijas cilvēkiem, tā arī uzņēmumiem ir atnācis ar nepatīkamu vīrusa izraisītu ierobežojumu piegaršu. Cilvēkiem jāpaliek mājās,  bet uzņēmumiem nākas atlaist darbiniekus, jo pieprasījums pēc piedāvātās preces krasi samazinās. Izņēmums šajā situācijā nav arī vienīgā porcelāna fabrika Latvijā – Vecpiebalgas novada Inešos esošais «Piebalgas porcelāns».

Raunas alternatīvas klusajā tūrisma sezonā

6.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Laikā, kad cilvēku pulcēšanās ir ierobežota, atcelti festivāli, koncerti un sabiedriski notikumi, cilvēku ierastās uzmanības trūkumu pašlaik jūtami cieš arī iecienītie tūrisma objekti, jo ir ierobežota piekļuve populāriem dabas veidotiem un citiem interesantiem ceļojumu galamērķiem. No tā nav izbēdzis arī slavenais Raunas Staburags – Latvijas mērogā unikāls saldūdens kaļķiežu veidojums Raunas upes senlejā, kas ir vairāk nekā 3 metrus augsts un 17 metrus plats. Kādas ir brīvdienu alternatīvas? Ko Raunā vēl var redzēt?