Krāpniecības shēmas internetā

- 11.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pēdējā laikā savā Facebook draugu joslā ieraugu,  ka viņi ir tikuši apkrāpti internetā. Šobrīd tas ir pat ļoti izdevīgs laiks, lai darbotos interneta krāpnieki, – cilvēki strādā no mājām, iepērkas internetā, pārbauda savu e-pasta kastīti pietiekami bieži.

Kas arī ir parādījies kā jaunums, par ko nebiju aizdomājusies – krāpnieki sūta SMS, kas it kā nāk no bankas, vai zvana, izliekoties par bankas darbiniekiem. Šobrīd shēmas ir izdomātas tiešām visdažādākās, lai mēģinātu izkrāpt naudu.

Lai gan situācijas ir dažādas, jāapzinās, kā rīkoties. Arī man atnāca SMS, kur uzrādās, ka sūtītājs ir banka, kuru lietoju. Vispirms atnāca viena īsziņa, kur teikts, ka bankas lietotne nedarbosies konkrētu laika posmu, jo notiek uzlabojumi. Tā kā bankai pieslēdzos caur aplikāciju tad, kad maksāju rēķinus, tas man nebija aktuāli. Pēc kāda laika atnāca otra īsziņa ar paziņojumu, ka uzlabojumi ir pabeigti un, lai atjaunotu savu informāciju, ir it kā jāpieslēdzas šai aplikācijai, bet ir norādīts links, uz kuru jā­spiež. Man tas likās aizdomīgi, jo, ja tā ir aplikācija, kuru lejup­ielādē, kāpēc man savi dati būtu jāievada kādā saitē? Atvēru šo saiti, man prasa ievadīt savu internetbankas piekļuves informāciju – tad es sapratu, ka mani vēlas apkrāpt, jo, lai pieslēgtos bankai caur šo aplikāciju, ir jāievada pinkods, ko pati esmu izveidojusi, nevis lietotāja kods, personas kods un parole.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru