Kurpniekmeistars

- 24.Augusts, 2022
Laikrakstā

Kurpnieka amats ir viens no tiem arodiem, kam augstāko izglītību dod vienīgi dzīves skola. Vajag ilgus gadus, lai iepazītu darba sīkākās nianses un, ļaujoties, lai darbs dara darītāju, kļūtu par meistaru.

Tāds ir Sergejs Razuvajevs. Kaut arī daudzi varbūt nezina viņa vārdu, tomēr katrs, kurš kaut reizi ir nesis savus apavus uz viņa remontdarbnīcu, atcerēsies šo mierīgo, nedaudz neordināro vīru, kas perfekti dara savu darbu. Ne tikai valmierieši. Slava par viņa labo darbu ir atvedusi uz darb­nīcu ļaudis no visas plašās apkārtnes. 

Ir vasaras beigas, kad kurpniekam darba vismazāk, un ne tāpēc, ka trūktu labojamu apavu, bet tāpēc, ka cilvēki par rudeni un ziemu vēl nedomā un sezonas apavus nolikuši no acīm prom. Toties mums ir vairāk laika sarunai mazajā pagrabstāva darbnīciņā, kas atrodama pašā Valmieras centrā, bet kuras zaļi krāsotā ieeja daudzdzīvokļu mājas pagalmā nav viegli ieraugāma. 

Noejot lejā pa kāpnēm, vienā pusē neliels gaitenītis ved uz antikvariātu, bet uz otru pusi ir apavu remontdarbnīca. Maziņa telpa, kurā taupības nolūkos nav iedegts viss griestu apgaismojums, tas būs vajadzīgs īpašiem darbiem. Divas sienas noklātas atslēgu sagatavēm. Ir pašrocīgi darināti vai pielāgoti skapīši un plaukti, dažādi aparāti, kuru lietojumu nevar uzminēt, izņemot pašu lielāko – kājminamo «Singer», kas ir «brālis» pirmskara skroderu šujmašīnām. Pie sienas nodokļu maksātāja reģistrācijas apliecība, lai tad, kad atnāks pārbaudītāji, tā vairs nav jāmeklē. Darbnīcā katrai lietai sava vieta. 

KURPNIEKMEISTARS SERGEJS RAZUVAJEVS apaviem iedod otru mūžu. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru