Ilona Fērmane

Ilona Fērmane

Klausītāji korim aplaudē, kājās stāvot

27.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

20. janvārī Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā ar koncertprogrammu «Labvakar, Latvija!» viesojās jauktais koris «Maska», un, kā tika minēts pieteikumā, tas ir viens no labākajiem Latvijas amatieru koriem, kas guvis augstus sasniegumus un atzinību, sniedzot koncertus gan Latvijā, gan piedaloties starptautiskos konkursos Itālijā, Slovēnijā, Čehijā, Igaunijā, Somijā, Spānijā, Austrālijā, Japānā, Zviedrijā, Beļģijā un citur.

Aktīvie seniori iesaistās

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Senioru skaits pieaug

Latvijā, līdzīgi kā visā Eiropā, sabiedrība strauji noveco. 2021. gada sākumā Latvijā dzīvoja 393698 seniori 65 gadu vecumā un vairāk, kas ir 20,8% no visiem iedzīvotājiem. Savukārt pirms 32 gadiem (1991. gadā) senioru īpatsvars bija gandrīz divreiz mazāks – 11,8%. Lai arī kopējais iedzīvotāju skaits Latvijā samazinās, vecāka gadagājuma iedzīvotāju skaits pieaug. Senioru skaita pieaugumu ietekmē dažādi faktori, tai skaitā arī paredzamā mūža ilguma pieaugums, – liecina Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes informatīvais apskats (2021) «Seniori Latvijā».

Idejas, kas mūžam dzīvas

25.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Jauns cilvēkbērns video ierakstā stāsta par kādu jaunu pasaules kārtību, kura iestāsies, ja visi beidzot sapratīs, kā ir pareizāk dzīvot.

Medaļas divas puses

20.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien, 18. janvārī, ir Pasaules Sniega diena. Te tev nu bija! Jāuzmanās, lai nepieķeras rudens depresija un vīrusi, un par sportiskām aktivitātēm ziemīgi spirgtā gaisā nav ko domāt.

«Akustika» paplašinās – vēl viena telpa kultūras gardēžiem

20.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sapņi piepildījušies. Tā 18. janvārī jaunās kultūrtelpas «Akustika» atklāšanā atzina viens no uzņēmuma partneriem Marģers Zeitmanis, kad restorāna otrā stāva nelielajā zālē izskanēja paldies gan Valmierai un tās iedzīvotājiem par iedvesmu attīstīties, gan novada domei par uzticēšanos, gan visai «Akustikas» komandai par pēdējos divos gados paveikto darbu līdz šodienas spožajam rezultātam.

Amerika Valmierā jeb lieliskais koncerts

13.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ziemas mūzikas festivāls rit pilnā sparā. Veselu nedēļu kultūras telpu piepilda gan Valmieras novada, gan viesu – Latvijas mūzikas izglītības iestāžu audzēkņu un pedagogu – sniegums instrumentu spēlē, vokālajās prasmēs un visdažādākajos to salikumos.

Par laikmetīgās un tradicionālās kultūras līdzsvaru

6.Janvāris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Projekta sagatavošana Valmieras pretendēšanai uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu ir prasījusi drosmi uzirdināt piesaulītē snauduļojošos priekšstatus par to, kas piestāv un pieklājas Valmieras novadam, visa ierastā izvērtēšanu, izpurināšanu, izvēdināšanu. 

Šaut vai nešaut

6.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms svētkiem izskanējušais paredzējums piepildījās. Kāds teica, ka tad, ja pilsētas nešaus tradicionālo Jaungada sagaidīšanas salūtu, raķetes paukšķinās no katra kakta un troliņš būs vēl lielāks. Tā arī notika. 

Lai pietiek laika!

30.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kas to lai zina, kurš patiesībā gads pēc kārtas mūsu zemeslodei tagad būs, bet vismaz par to varam būt droši, ka viens gads pavisam drīz aizies un pievienosies bezgalībai, savukārt no bezgalības pretējās puses atnāks nākamais. 

Samilzušās problēmas jārisina valstiski

21.Decembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

«Esmu uztraukta par to, ka cilvēki reizēm nesaņem pakalpojumus, kas viņiem tiešām ir akūti nepieciešami, un tas ir briesmīgi,» saka Valmieras novada pašvaldības speciāliste veselības veicināšanas jautājumos GUNA POIKĀNE, viņa arī ilgus gadus darbojusies Vidzemes slimnīcas valdē, kā arī 1995. gadā dibinājusi ģimenes ārsta praksi, kurā strādā joprojām. Tātad cilvēks, kurš veselības aprūpi pārzina visos tās posmos.

Gribi miljonu?

20.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pēdējo desmit gadu laikā man bija iespēja tikt pie miljona vairākas reizes. Tas nav noticis vienīgi manas vainas dēļ, jo man ir par maz ticības no debesīm nokritušai laimei un pārlieku liels aizdomīgums.