Ilona Fērmane

Ilona Fērmane

Te nu ir mana paradīze

7.Jūnijs, 2024
Viesis
Laikrakstā

No Valmieras braucot un visai drīz aiz Bukas nogriežoties pa kreisi, līkumots zemes ceļš vijas uz Burtnieka pusi cauri mežainiem kilometriem un plašiem labību laukiem.

Kad sirds priecīga un gribas dejot

7.Jūnijs, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras novada tautas deju kolektīvu koncertu, kas bija paredzēts brīvdabas estrādē 1. jūnijā, nācās atcelt, jo pērkona negaisi jau pirmspusdienā atnāca ar pārlieku dāsnām lietavām un strauji pārpludināja gan vienu otru ielu, gan estrādi.

Pūkainais terors (1)

31.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Iezvanījās telefons. Kāda mūsu lasītāja – K.N. no Imantas ielas Valmierā – vēlējās izteikt sasāpējušo viedokli un padalīties nepatīkamajā pieredzē ar mājas mīluli, ne savu – kaimiņa.

Ar Somiju kopīga pagātne un šodiena

29.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

24. maijā Valmierā pēc militārās tehnikas ražotnes atvēršanas, kurā piedalījās Latvijas Ministru prezidente Evika Siliņa un Somijas premjerministrs Peteri Orpo, augstie viesi – militārās un citas abu valstu prominentas personas – ieradās Valmieras bibliotēkā, kur notika otrs nozīmīgs pasākums – somu jēgeriem veltītas izstādes atklāšana.

Dziedošais svētceļojums uz Dikļiem

24.Maijs, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pietiek tikai pašam savām kājām stāvēt vietā, kur katrs kvadrātmetrs caurvīts vēsturiskiem notikumiem, lai viegli varētu iztēloties tos vai citus senos notikumus, īpaši, ja esi tur nokļuvis pareizajā laikā, kad debesu ķermeņi sastājušies tādā pašā kārtībā, kā to darījuši neatminami ilgi, un kad norises dabā palīdz ar sirdi saredzēt pagātni un uz brīdi savest to kopā ar šodienu.

Uz viena viļņa

22.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viss notika tā… «Iepazināmies, kad abi mācījāmies Valmieras Valsts ģimnāzijā,» stāsta Helēna. «Es tobrīd mācījos 9. klasē, Ervīns – jau  12.

Par Eirovīziju un ne tikai

14.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Ak tu tētīt, cik bagāta bija nupat aizgājusī nedēļas nogale! Kā ātrvilcienā aizjoņoja lielāki un mazāki notikumi novadā, Latvijā, Eiropā un pasaulē, nemaz nerunājot par katra personīgās dzīves prizmu, caur kuru redzam visu apkārt notiekošo.

Ar skanīgu uzvaru pāri Baltijas jūrai

10.Maijs, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

31. marta agrs rīts. Valmierieši vēl tikai posās jaunai dienai, kad pilsētas centrā svaigi sakuplojušā zaļumā meža balodis, ritmiski dūdodams, jau ziņoja, ka pus’ pūr’ ol’ piedējis, bet ligzdā esot tukšs. Tikmēr pie savas mājvietas – Valmieras Kultūras centra – pulcējās jauniešu koris «Skan» un bija gatavs doties piedzīvojumā pāri Baltijas jūrai.

Mujānu biedrības nama atdzimšana

24.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Kur ir Mujāni?

Vai tāpēc, ka Valmieras novads ir brangi liels, vai tāpēc, ka mums ir ļoti daudz vēsturiski nozīmīgu vietu, kurās risinājušies interesanti un svarīgi notikumi, bet vēl arvien ir vietas, par kurām nav dzirdējuši visi, un jautājums «Kur ir Mujāni?» aizvien vēl izskan pat no novadniekiem. Par to smaidot dažreiz brīnās Mujānu Izglītības biedrības nama saimnieki Dace Kitnere un Mareks Nika. Kopš 2016. gada, kad viņi uzsāka biedrības nama atjaunošanu, par nama atdzimšanu, tā interesanto vēsturi un namu kā jaunu novada kultūrvietu, kas regulāri piedāvā dažādus sarīkojumus, vēstīts diezgan daudz.