Ilona Fērmane

Ilona Fērmane

Būt ceļā

20.Septembris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Kurš nav redzējis EDGARU ZAĶI pie satiksmes maršruta autobusa stūres vai viņa vadītajā autobusā devies ekskursijā, tas varbūt ir dzirdējis samtaino basu Valmieras Kultūras centra vīru korī «Imanta» vai Sv. Sīmaņa baznīcas vīru ansamblī.

Pasaule mainās, netikumi arī

20.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

«Ak, es muļķis! Kā mani piemānīja!» Tā ir izsaucies, domāju, savā dzīvē ikviens, un labi, ja tikai vienu vai pāris reizes un par tīrajiem niekiem. Mēdz būt, ka tie nav nieki.

Spēles ar valodu Valmieras bibliotēkā

20.Septembris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

14. septembrī dienas pirmajā pusē dzeja bija devusies paviesoties Valmieras skolās, pansionātos un muzejā, bet pievakarē dzejas cienītājus aicināja Valmieras integrētajā bibliotēkā uz Autoru vakaru, kur vaigā varēja redzēt dzejniekus Tamāru Skrīnu, Dainu Sirmo, Aivaru Ustupu, Agritu Grīnvaldi un Jāni Rokpelni.

Rūjienas veterinārā klīnika uzņem apgriezienus

19.Septembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūjienas veterināro klīniku «Birzmaļi» ir viegli atrast. Tūlīt aiz Pārupes veikala jānogriežas pa kreisi, un tur arī būs Kalna iela, kas ved tieši uz baznīcu. Klīnika ierīkota Kalna ielas 11. nama saimniecības ēkā un darbojas jau divus gadus.

Zemes nodoklis

13.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kādā iestādē gaidot nesteidzīgā rindā, gribot negribot bija jāklausās divu lauku sievu sarunā par ražas novākšanu, jo tagad rosība tīrumos un dārzos iet pilnā sparā.

Visaugstāk es vērtēju cilvēcību

8.Septembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Kad Valmieras sākumskolas skolotājai KRISTĪNEI ŠVALBEI jautāju, kādas rakstura īpašības viņa cilvēkos vērtē visaugstāk, Kristīne atbildēja, ka visaugstāk vērtē cilvēcību. Šī atziņa, esmu pārliecināta, ir atslēga visam – gan pedagoga darbam kopumā, gan Kristīnes dzīvē. 

Normālie un pārējie

6.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šoreiz par krieviem. Esmu pārliecināta, ka absolūti lielākais vairums katrs personīgi pazīst kādu krievu vai krieviski runājošu cilvēku savā darba kolektīvā vai dzīvo ar viņiem kaimiņos, vai kopīgi piedalās sociālās aktivitātēs, vai jebkādā citā veidā ir guvis saskares pieredzi.

Sakiet iespējām jā!

1.Septembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Jēkabs Jostsons ir viens no nedaudzajiem, kas tikai nupat pārkāpa slieksnim, aiz kura paliks Rūjienas vidusskola. 

Bet tu neuztraucies…

30.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

«Skaties, uz šī kalna es pirmo reizi noskūpstīju savu meiteni,» rāda puisis, savu telefonu pavirzījis man iespējami tuvāk, lai varu saskatīt uzņemto video.

Es šo pieredzi ne pret ko nemainītu

25.Augusts, 2023
Viesis
Laikrakstā

Evelī mājās, Valmierā, ir neilgu brīdi. Nesen viņa atbrauca no Japānas, kur nokļuva Latvijas Universitātes studentu apmaiņas programmā, pateicoties savai uzņēmībai un drosmei, bet ceļojuma koferi netiks likti skapjaugšā. Jau pavisam drīz tos vajadzēs tālajā ceļā uz Dienvidkoreju.

Ņemu savus vārdus atpakaļ

22.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu lielais negaiss ar pērkondārdu sēriju, apžilbinošajiem zibens uzplaiksnījumiem, lietu un viesulīgām brāzmām atgādināja, kam pieder zemeslode, un tie neesam mēs.

Baronu fon Volfu viesošanās senču dzimtenē

18.Augusts, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 2. līdz 12. augustam Valmieras novadā ciemojās vācbaltiešu fon Volfu dzimtas atzara pēcteči no Vācijas un Francijas. Viņi paviesojās vairākos savu senču bijušajos īpašumos un pēc tam tālāk devās apraudzīt īpašumus Igaunijā. «Liesmai» bija ekskluzīva iespēja pasekot līdzi viņu ceļojuma maršrutam un iztaujāt viesus.

Cik zvaigžņu, tik iespēju

15.Augusts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pēdējā laikā sarosījušies dažāda ranga zintnieki, ar un bez papīriem, – ezotēriķi, gnostiķi, mistiķi un citi pintiķi –, un vēsta par ārkārtējo stāvokli Visumā, mudinot ar dažādiem veselībai nekaitīgiem rituāliem to uzzināt un izmantot savas dzīves uzlabošanā, gan atstājot dziļā noslēpumā, tieši kādā procesā kosmosa milzīgie objekti sagādās tev, puteklītim, laimi, par kuru pats nezini, kādai tai jāizskatās un vai pazīsi, kad ieraudzīsi.