Ilona Fērmane

Ilona Fērmane

Sāc tagad un pilnveidojies procesā!

5.Oktobris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Septembra vidū Valmierā notikušajā forumā «Māksla būt uzņēmējam» paši jaunākie uzņēmēji, kas bija aicināti dalīties pieredzē, bija Liāna un Arturs Kažmeri, kuri 2020. gadā izveidoja ģimenes uzņēmumu SIA «Nordspring», kas pārdod kūdras augsnes maisījumu. 

Zinātne aicina, rāda, iesaista

5.Oktobris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

30. septembrī Vidzemes Augstskola aicināja ikvienu interesentu «Zinātnieku naktī» klātienē vērot vai piedalīties eksperimentos, skatīties šovus un diskutēt ar zinātniekiem un pētniekiem.

Atslēga visam ir mīlestība un nodomu tīrība (2)

30.Septembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

«Hallo, Jurģis? Klau, parunāsim par dzīvi!» zvanu Jurģim Krastiņam un priecīgi pārsteigta saņemu atbildi, ka rudens esot pats labākais laiks šādām sarunām. Seko labvēlīgu apstākļu koordinācija, un mēs tiekamies jau pēc pāris stundām. Viss tālākais paskrien vienā elpas vilcienā un atstājis neizdzēšamus iespaidus.

Trīs veiksmes formulas

28.Septembris, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Es izvēlos draudzību

Ar biznesa foruma «Māksla būt uzņēmējam» dalībniekiem pieredzē dalījās uzņēmuma «Rūjienas saldējums» vadītājs Igors Miezis, savā stāstā pieminot gan Rūjienas saldējuma īpašā produkta Minimelts rašanos, gan galvenās, personiski gūtās atziņas, kurās ir vērts ieklausīties.

Gads apvienotā novada kultūras dzīvē

27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Pagājis tieši gads kopš jaunizveidotajā Valmieras novadā darbu sāka pašvaldības Kultūras pārvalde. Tās vadību uzticēja Valmieras Kultūras centra direktoram Tomam Upneram, kas kultūras darbā aizvadījis teju desmit gadus. Kā strādāt pēc reģionāli teritoriālās reformas apvienotajā Latvijā otrajā lielākajā novadā, priekšrakstu, protams, nebija. Domāt, strukturēt, plānot un jaunajos apstākļos meklēt iespējami labākos risinājumus vajadzēja pašiem.

Kā izdevies gada laikā sastrādāties, kādas atziņas gūtas un kāds ir novada kultūras dzīves virziens tuvākā un tālākā nākotnē, saruna ar Valmieras novada Kultūras pārvaldes vadītāju TOMU UPNERU.

Loretas auskari

27.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagastos, ciematos un mazpilsētās, kur vairāk vai mazāk ir noslēgta sabiedrība, virmo kaislības – cilvēki strīdas un salabst, reizēm nepiedod un neaizmirst, draudzējas, atbalsta cits citu, mīl, lepojas, sacenšas…

Apbalvoti konkursa «Sējējs» lauksaimniecības nozares patrioti

22.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 16. septembrī, apbalvošanas ceremonijā kultūras centrā «Ulbrokas pērle» pasludināja Zemkopības ministrijas konkursa «Sējējs 2022» laureātus un veicināšanas balvu ieguvējus. Šogad konkursa «Sējējs» laureātus sveica un balvas piešķīra deviņās nominācijās, kā arī tika pasniegta balva «Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā».

Lielā ekrāna maģija (4)

21.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras kinoteātris «Gaisma» ir pašu raksturīgāko pilsētas vaibstu izlasē līdztekus Sīmaņa baznīcai, Gaujai, tiltam pār to un vēl citām iezīmēm, pēc kurām ikviens pazīs un atcerēsies Valmieru, ja kaut vai tikai reizi būs cauri tai braucis.

Veikalnieki četrās paaudzēs jeb «Zaltēm» – 30

15.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «Zaltes» nupat nosvinēja sava darba 30 gadu jubileju. Tāds skaitlis ir svinēšanas vērts, jo maz ir joprojām esošu uzņēmumu, kuri izšķīlās pirmajos Latvijas neatkarības gados, auga kopā ar valsti, kad ilgi un grūti formējās pavisam jauna uzņēmējdarbības vide, piedzīvoja bandītiskos deviņdesmitos, tomēr par spīti grūtībām ar sīkstu neatlaidību pa solītim attīstīja savu biznesu un spēja strādāt nemitīgu pārmaiņu apstākļos.

Astotais autobuss

7.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vasara ir nogriezta kā ar nazi. Atmiņas par pārcentīgi karstajām dienām kā lapas, jau nedaudz izkaltušas un sačervelējušās, rudens sprauž uz gladiolu garajiem zobeniem.

Zvaigžņu reitinga piecniekā Valmieras Valsts ģimnāzija

7.Septembris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Ata Kronvalda balva skolotājai Renātei Bērziņai

24. augustā Rīgas pilī svinīgā ceremonijā Valsts prezidents Egils Levits pasniedza Ata Kronvalda balvu pieciem pedagogiem par ievērojamu ieguldījumu talantīgāko skolēnu apzināšanā un izglītošanā, skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizēšanā un vadīšanā. Apbalvoto vidū Ata Kronvalda fonda prēmija arī Valmieras Valsts ģimnāzijas ģeogrāfijas skolotājai Renātei Bērziņai.

Mazliet paranormāli

1.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Reiz ciemojos pie kāda vīra, kurš pēc izglītības ir filozofs. Pats par sevi saprotams – viņš ir grāmatu cilvēks.

Lai dzīvo tomāts un viņa audzētājs!

31.Augusts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Kad nesam tomātus no siltumnīcas pilnām bļodām, spaiņiem un groziem vai priecājamies, kā tie šajā vasarā lielos puķupodos itin labi izauga arī pilsētu lodžijās un balkonos, nemaz neatceramies par tomāta tālo dzimteni Dienvidameriku.

Ceļošana Igaunijā – kā citā pasaulē

26.Augusts, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

Vienīgie tēriņi, ko cilvēks nekad nenožēlojot, esot ceļojumiem iztērētā nauda. Ne vienmēr tiem jābūt milzīgiem izdevumiem, un ceļojumam ne vienmēr jābūt uz otru zemeslodes malu, lai tas būtu skaists un piedzīvojumiem bagāts.

Necenzētas domas

26.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Jūs teiksit, ka inteliģentam, pieklājīgam cilvēkam nepiedien neglīti lamāties necenzētiem vārdiem un lamas viņam nemaz nenāk pār lūpām, jo pat domās tādu vārdu nav.