Kurš ekonomikas attīstības modelis glābs Latviju?

- 16.Jūnijs, 2014
Viedokļi
Laikrakstā

Pasaules attīstību noteic divi galvenie ekonomikas modeļi — biznesa ekonomika ar neierobežotas izaugsmes ideoloģiju, kas peļņas vārdā no sava ceļa noslauka dabas, cilvēku, tautu un valstu tiesības uz netraucētu un harmonisku attīstību, un stacionārā stāvokļa ekonomika, kuras ideoloģija pamatojas bezgalīgas attīstības iespējā, dabas saudzēšanā, cilvēku, tautu un valstu tiesībās uz pašnoteikšanos un pašizteikšanos. Kurš modelis ir perspektīvāks latviešu tautai un Latvijas valstij?

Lai runā fakti. Jau 23 gadus kā neatbilstošs paraugs laikmeta jaunajiem izaicinājumiem bez ievērības palicis starpkaru Latvijā sasniegtais. Šodien mēs pārsteigti un neizpratnē raugāmies mūsdienās sastrādātajā:

2010. g. ražojām lauksaimniecības izejprodukciju par  441 latu (53% no 1938. g. ražotā) un lauksaimniecības produkcijas un pārtikas preču imports pārsniedza eksportu par 124,2 milj.latu. (1938.g. eksports pārsniedza importu par 62 milj. latu);  kā liecība neprasmīgai un bezatbildīgai saimniekošanai ES ietvaros ir radīti 100000 bezdarbnieku tepat Latvijā un vismaz 200000 maizi meklēt aizbraukušo uz ārzemēm — t.i., 27% no 1,1 miljona ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Atrēķinot 6% dabīgo bezdarbnieku, atlikušie 21% x 2 = 42% ir neiegūtais IKP (pēc Oukena likuma).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru