Laba darīšanas maratons

- 29.Novembris, 2017
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Ziedošana ir enerģijas apmaiņa. Prieku gūst gan devējs, gan saņēmējs. Tas ir vērtīgi.

Mēs dzīvojam labu cilvēku zemē. Varbūt mums pietrūkst informācijas, kas notiek citās valstīs, kad fondi, biedrības vai privātpersonas lūdz atbalstu kādai vajadzībai vai iniciatīvai, bet pie mums ziedotāji ir aktīvi ne tikai decembrī, kad gaidām Ziemassvētkus un līdz ar sirdi atveras arī naudas maki, bet cauru gadu.

«Kas jāpaveic, lai tu būtu laimīgs? Ir laimīgus jāpadara daudzus ap sevi, tad arī paši būsim laimīgi,» teicis filantrops Boriss Teterevs, un viņš jau nu zina, ko runā. Prieks, ka tā domā simti un tūkstoši, kuri ziedo, palīdzot notikt labajam.

 

Atvērts Laimas namiņš

Rīgā durvis vēris «Laimas» labdarības namiņš, kas jau sesto gadu aicina Latvijas iedzīvotājus un viesus piepildīt Latvijas maznodrošināto daudzbērnu ģimeņu bērnu sapņus par sen kārotām Ziemassvētku dāvanām. Kartītes, kurās bērni izteikuši savas vēlmes, iespējams aplūkot arī labdarības pasākuma mājaslapā.

«Liesma» pirms pāris gadiem rakstīja par bērniem Mazsalacas pusē, kuri, ticot Ziemassvētku brīnumam, dāvanā tiešām saņēma ilgi kārotās galda spēles, velosipēdu. Atceros, kā meitenes man stāstīja, cik ļoti gribējušas spēli, kuru vakaros spēlēt kopā ar brāļiem, māsām un mammu, bet pusaugu puisis teica, ka no savām lauku mājām labā laikā ar riteni gatavs braukt uz skolu un sporta treniņiem.

«Laimas» namiņā bērni retāk tiek pie tik populārajām viedierīcēm, kaut gan labvēļi dažkārt ir gatavi likt rūķim atnest arī tās, biežāk maznodrošināto ģimeņu atvasēm ir sapnis par lego, kas maksā dārgi, par stilīgu apģērbu, par sporta apaviem.

Lasīju, ka šogad bērni rakstījuši rūķiem, lai atnes uzvalku izlaidumam, brilles redzes uzlabošanai, akvāriju ar zivtiņām, bruņurupuci, biļetes uz operu, kā arī skolas somas, ziemas apģērbu un apavus.

ZIEDOŠANAS IESPĒJU ir daudz. Ir tikai jābūt vēlmei kādu atbalstīt, kādam palīdzēt. Ziedot var naudu, laiku, darbu un smaidu. Aizvadītajā svētdienā valmierieši piedalījās labdarības pasākumā «Mums katram citāds liktenis ir lemts». Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru