Lai apkures sezona būtu arī droša

- 15.Decembris, 2021
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Šogad decembris pagaidām bijis aukstākais pēdējās desmitgades laikā, tāpēc daudz agrāk, nekā ierasts, ir sākusies intensīva mājokļu apkure. Tādēļ atklātu uguns apkures sistēmu – kamīnu un krāšņu – īpašniekiem ir jāpārliecinās, ka apkures ierīces ir tehniskā kārtībā. Apdrošināšanas sabiedrība Gjensidige Latvija atgādina svarīgāko, kas jāņem vērā, atklājot intensīvas apkures sezonu savā mājoklī.

Kā rāda statistika, aptuveni 50% ar apkuri saistīto ugunsgrēku izceļas apkures sistēmu ekspluatācijas pārkāpumu dēļ. Tas liecina ne tikai par pa kluso uzstādītiem atklātās uguns avotiem Latvijas mājokļos, bet arī to, ka nereti to tehniskais stāvoklis ir nestabils un var apdraudēt mājokļa un tā iemītnieku drošību.

Ventilācijas sistēmu un dūmvada profilakse ir obligāta

Viens no galvenajiem un pirmajiem uzdevumiem, kura ievērošana palīdzēs sagatavoties ilglaicīgam salam un intensīvai apkurei, ir novērtēt sava mājokļa ventilācijas atveres katrā istabā. Tas šķiet pašsaprotami, taču bieži, lai arī mājoklis tiek intensīvi apkurināts, tajā nav pietiekami silts. Viens no potenciālajiem iemesliem – mēbeles bloķē ventilācijas atveri. Tas var kavēt gaisa plūsmu un neļaut mājoklim vienmērīgi iesilt. Aizsprostotas ventilācijas atveres var pat izraisīt krāsns pārlieku intensīvu darbību un pārkaršanu. Savukārt, ja mājas apkures katlu sistēma silda centrālās apkures radiatorus, ieteicams noņemt visu, kas atrodas uz radiatoriem vai tiem blakus, lai šīs lietas pārkaršanas gadījumā neizkustu un nesāktu degt.

Foto no buvejamkopa.worldpress.com


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru