Laimes lāci gaidot…

- 4.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kārtējo reizi ziema mūs ir pārsteigusi, jo šoziem snieg. Atceros ziemas ar krietni biezāku sniega segu, bet tik nesakoptu Valmieru un atsevišķas vietas jaunajā novadā gan ne.

Cēloņi esošajai situācijai ir daudzi – slinkums, bezatbildība, pārmērīgs taupīgums, kļūdas plānošanā un droši vien arī pārliecība, ka pavasarī sniegs tāpat nokusīs. Jo, kā dažreiz saka: «Maija beigas bez sniega…»

Sākšu ar vienkāršāko – slinkumu. Tas visvairāk redzams daudzdzīvokļu māju pagalmos un autostāvvietās. Droši vien nebūtu grūti paņemt sniega lāpstu un iztīrīt celiņu, vietu, kur novietot savu auto. Bet kaut kā negribas, var taču izbrist, izbraukt. Iespējams, ka tas jādara kādam citam. Un ja nu vēl manā iztīrītajā vietā auto atstās kāds cits? Labāk lai paliek, kā ir! Šo piemēru droši var attiecināt arī uz dažu labu privātmāju. Speciāli meklēju Valmieras pilsētas saistošos noteikumus. Tajos, starp citu, paredzēts sods par sniega nenovākšanu no ielām, ietvēm, kā arī par sniega mešanu uz ielas braucamās daļas. Nezinu gan, vai kāds šoziem saņēmis sodu vai vismaz brīdināts.  Ja kādam atbildīgajam ierēdnim vajadzētu izrauties no sava siltā kabineta, piefiksēt situāciju, sarakstīt «papīrus», turklāt, ideālajā variantā, būtu jāpārvietojas kājām, jo braucot ar auto, sniega vaļņiem pāri neko diži neredz...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru