Juris Mūrnieks

Juris Mūrnieks

Atceroties Latvijas okupāciju…

21.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

1940. gada 21. jūnijā Latvija tika pie jaunas valdības. Valsts pēc būtības bija okupēta jau 17. jūnijā, un visu notiekošo kontrolēja no Padomju Savienības iesūtītie emisāri. Nav noslēpums, ka jaunās, «neatkarīgās Latvijas» valdības saraksts tapa PSRS vēstniecībā Rīgā. Sākotnēji to apstiprināja «prezidenta sekretariāts», vēlāk oficiālu akceptu deva Kārlis Ulmanis, kurš turpināja pildīt valsts prezidenta pienākumus.

Ielu remonti, avārijas un satiksmes organizācija

2.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Skatoties kalendārā, vajadzētu būt pavasarim. To apliecina arī uzsāktie ielu remonti Valmierā, īpaši Lāčplēša ielas posmā pašā pilsētas centrā. Ja vēl nepaveicas un avārijas dēļ jāpārkārto satiksme Raiņa un Beātes ielas krustojumā, tad sākas jautrība.

Ko atceramies 1. maijā?

28.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Skatoties kalendārā, 1. maijā redzam «Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena. Darba svētki.» Vienā datumā divi nozīmīgi notikumi, bet mūsu uztverē – prieks par to, ka brīvdiena.

Ukrainā turpinās karš…

31.Marts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kopš 24. februāra Ukrainā turpinās karš. Īsts un nežēlīgs karš ar visām iespējamajām karadarbības sekām – nogalinātajiem, ievainotajiem, sagrautām mājām un izpostītām pilsētām, bēgļu miljoniem Eiropā.

Eiropā atkal sācies karš

25.Februāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Diemžēl piepildījušās sliktākās prognozes par notikumu tālāko attīstību Ukrainas – Krievijas attiecībās. Atklāts, nemaskēts Krievijas iebrukums neatkarīgajā Ukrainā sākās 24. februāra rītā.

Laimes lāci gaidot…

4.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kārtējo reizi ziema mūs ir pārsteigusi, jo šoziem snieg. Atceros ziemas ar krietni biezāku sniega segu, bet tik nesakoptu Valmieru un atsevišķas vietas jaunajā novadā gan ne.

Par Latviju un mums…

17.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

18. novembrī atzīmēsim 103. Latvijas valsts proklamēšanas gadadienu. Atzīmēsim ar valsts karogiem, svētku pārraidēm, svecēm logos, svētku pusdienām, bet bez karaspēka parādes, svētku salūta. Ārkārtas situācija jau otro gadu ierastajā kārtībā ievieš savas korekcijas.

Esam pirmajā vietā Eiropā! Bet šoreiz nelepojamies...

28.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Jau vairākas dienas ziņu vietnēs stabili turas informācija, ka Latvija pēc Covid-19 saslimušo skaita uz 100 000 iedzīvotājiem ir pirmajā vietā Eiropas reģionā. Dati mainās, bet nešķiet, ka Gruzijai un Igaunijai izdosies mūs tuvākajā laikā apsteigt. Rekords skumjš, bet paši vien šoreiz esam vainīgi.

Mazas neizdarības sistēmā

30.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ar COVID-19 sadzīvojam no 2020. gada 3. marta, kad Latvijā tika reģistrēts pirmais saslimšanas gadījums. Pandēmija ar saviem ierobežojumiem un aizliegumiem ir būtiski mainījusi mūsu ikdienu, turklāt skaidrs, ka vismaz šajā ziemā neko labāku gaidīt nevaram.

«Sēņu laiks» Latvijas politikā

2.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Saka, «latvieša gēni liek meklēt sēni». Raksts gan nebūs par sēņošanu, bet jauno politisko partiju bumu. Mūsu politiskais spektrs jau tāpat ir pietiekami plašs, vēlētājiem līdz šim bija iespēja izvēlēties tīkamāko partiju no aptuveni sešdesmit politiskajām partijām un to apvienībām. 

Šajās dienās pirms trīsdesmit gadiem…

19.Augusts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pieņemu, ka daudzi «Liesmas» lasītāji atceras tālāk aprakstītos notikumus. 1991. gada 19. augustā Maskavā sākās bēdīgi slavenais «Augusta pučs». Pēc dažām dienām viss bija beidzies – Latvija un Igaunija oficiāli atguva neatkarību, līdz pilnīgam PSRS sabrukumam bija atlikuši četri mēneši.

Kovidlaika pārdomas

5.Augusts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pirmo Covid-19 gadījumu Latvijā reģistrēja 2020. gada 3. martā. Vienkārša matemātika liecina, ka ar šo sērgu sekmīgāk vai mazāk sekmīgi sadzīvojam jau pusotru gadu. Beigas vēl nav redzamas. Zinātnieki gan atzīmē, ka «spāņu gripa» arī plosījās vairākus gadus, līdz to izdevās ierobežot.

Diena, kad zaudējām neatkarību

17.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

1940. gada 17. jūnijā Padomju Savienība, pārkāpjot starptautisko tiesību normas un iepriekš noslēgtos starpvalstu līgumus, okupēja Latviju. Daļa mūsu sabiedrības šo notikumu vēl joprojām sauc par «sociālistisko revolūciju, kuras rezultātā izveidojās padomju vara». 

Līdz pašvaldību vēlēšanām desmit dienas

27.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

5. jūnijā notiks pašvaldību vēlēšanas. Pirmās jaunajā teritoriālajā reformā ar jaunajiem – «vecajiem» novadiem un «valstspilsētām». Valmieras novadā uz 19 deputātu vietām kandidē 154 deputātu kandidāti no 9 politisko spēku sarakstiem. Konkurss gluži kā labā augstskolā populārā programmā.

Operācija «Krasta banga» – deportācija

25.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Tā gadījies, ka vēsturisko apstākļu ietekmē Latvijā ir daudz dienu, kad izkaram karogus sēru noformējumā. 25. martā kalendārā ir «Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena». Diena, kad Latviju skāra otrā padomju deportācija.

Neērtais datums marta vidū (1)

16.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Tālajā 1952. gadā «Daugavas Vanagu» organizācija trimdā noteica 16. martu par Latviešu leģiona atceres dienu. Dienu, kad bijušie leģionāri kopā ar tuviniekiem pieminēja kritušos, bez vēsts pazudušos, gūstā kritušos un soda nometnēs ieslodzītos cīņu biedrus. 

Pašvaldību vēlēšanas – pēc četriem mēnešiem...

11.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl ne tik ļoti sen kāds tagad jau patriektais ministrs nepaguris radio un televīzijā sludināja teritoriālās reformas priekšrocības. Tagad zinām – jauno pašvaldību vēlēšanas noteiktas 5. jūnijā, tātad pēc nedaudz mazāk kā četriem mēnešiem.