Lasīt tikai sievietēm

- 29.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Rīgas Dzemdību nams nupat sagaidījis savu 75. jubileju. Par to varēja lasīt un skatīt senas fotogrāfijas ar jaundzimušo kūniņām, kas skaisti rindā saliktas garos, pa nodaļu stumjamos ratos.

Māmiņām un sevišķi vec- un vecvecmāmiņām padomju laika fotogrāfijas atsauc atmiņā tā laika gaisotni, kad dzimām mēs un arī mūsu bērni. Par šo dievišķo dabas brīnumu katrai mums savs piedzīvojums un dziļi personīgs stāsts, bet visām kopīgs ir aizgājušais laikmets, kādu mēs savām meitām un mazmeitām nenovēlētu. 

Dzemdību nodaļas visbiežāk bija lielajās rajonu slimnīcās. Kā agrāk, tā, iespējams, arī joprojām, vedot māmiņu pretim lielajam notikumam, mēdz teikt, ka brauc uz slimnīcu. Kā mana mamma reiz teica: «Sieviete jau nav slima, vienkārši viņai pienākusi kārta!» Un, lūk, sievietei kārta pienāk vienu, divas vai trīs reizes mūžā, retumis vairāk reižu, bet, tiklīdz šī misija ir izpildīta, jebkādas «attiecības» ar dzemdību namiem pārvēršas par pagātni, kur tu nekad vairs neatgriezīsies, jebkādas pārmaiņas šajā jomā uz tevi neattiecas, un tu par tām neinteresējies.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru