Latvijā dejot nekad nepārstās

- 30.Janvāris, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

27. un 28. janvārī Valmieras Kultūras centrā notika XXIII Jaunrades deju konkurss – viens no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu skatuviskās tautas dejas nozarē. To rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru un Valmieras novada pašvaldību.

Bija vajadzīgas divas saspringtas, bagātīgi piepildītas dienas, lai četros koncertos skatītāju pilnā zālē žūrijas vērtējumam nodejotu pavisam 131 deju, ko radījuši 57 horeogrāfi. Šogad konkursam sagatavotās dejas  tapušas pēdējo trīs gadu laikā, jo ikgadējo konkursa ritmu bija iztraucējusi pandēmija.

Deju iesniedzēju vidū ir gan pieredzējuši un Latvijā pazīstami horeogrāfi, gan pavisam jauni autori. Jaunradītās dejas rādīja pašu horeogrāfu izvēlēti kolektīvi no visas Latvijas – 37 Tautas deju ansambļi un jauniešu deju kolektīvi, 26 vidējās paaudzes un deviņi senioru deju kolektīvi.

Valmieras Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs «Pūrs» Jaunrades deju skatē dejo Valmieras deju apriņķa virsvadītāja Jāņa Kalniņa horeogrāfiju «Ai, saulīte, māmulīte». Andra Ķestera foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru