Latvijā ir Rūķu reģistrs

- 22.Decembris, 2021
Pie mums un citur
Laikrakstā

Šis ir Rūķu laiks, un viņi gaida ciemos. Izrādās, Latvija ir pilna ar darbīgiem rūķiem – no meža iznākušiem, no pasakām izkāpušiem, kas aicina draugos.

Rūķu reģistrā teikts, ka Gaujas Rūķi pārsteidz Jaunpiebalgas pusē, bet Rūķi no Brantiem ampelējas gan bērzu birzī, gan muižā, aicinot uz piparkūku cepšanu un īpašas svētku noskaņas baudīšanu. Izrādās, Rūķu galvaspilsēta pašlaik meklējama Ēdoles pilī, bet Rūķu ciemi ir pat vairāki – Apriķos un Tumē. Ziemupē var satikt īsto Ziemassvētku vecīti. Tieši tikpat īstu kā Lapzemē. Vien jūrai nav jātiek pāri. Var palikt tik plašajā krastā Kurzemē un turpat uzmeklēt vecīša palīgus Rūķupes rūķus. 

Ir tikai jānotic stāstam, ko paši stāstām. Bērni jau tic bez ierunām. Grūtāk ir pieaugušajiem Rūķu pasaules ciemiņiem, bet tajā pašā laikā ir arī citi pieaugušie, kas šo brīnumu atkal un atkal no jauna uzbur. Un nemaz tas neesot grūti, jo izdoma un darbošanās spilgtinot svētku sajūtu.

RŪĶOŠANĀS ir pieaugušo sarūpēts iepriecinājums – pašiem, ciemiņiem, bērniem. Brantu muižas saimniece Ilze Briede ciemiņus gaida, lai kopā ampelētos, ceptu, vārītu, ietu pirtī, baudītu. Foto no Latvijas Rūķu reģistra


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru