Latvija kārtīgi apskatīta

- 17.Jūnijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Kopš pērnā gada rudens TOMS TREIMANIS vada Valmieras novada Tūrisma pārvaldi, bet jomas norises viņš pārzina vismaz desmit gadu garumā. Tūrismu studējis, pats ir gids un pārgājienu vadītājs. Toms tagad ir arī Gaujas tramvaja šefs, bet ilgus gadus bijis upes kuģa kapteinis.

Vai ir vieglāk plānot un vadīt tūrismu novadā, ja darāmo zini no apakšas? 

Daudz vieglāk, jo pēc pieredzes jau zinu klientu intereses, vajadzības. Ir tūristu grupas vadītas, pārgājienu maršruti veidoti un tajos cilvēki vesti, un bija vasaras, kad ar to pašu Gaujas tramvaju ļoti daudz tūristus vadāju un iepazinu. Vienmēr jau interesēja cilvēkam pajautāt: no kurienes viņš atbraucis, ko pie mums aplūko? Kādam interesē pilsēta un tai blakus esošie objekti, kāds gatavs doties tālāk, arī uz lauku pusi. Tagad jau novads mums liels, un katrā apvienībā, pagastos ir ļoti interesantas vietas, objekti, dabas takas, kur noteikti vērts pabūt, iepazīt. 

Vai vasara ir labākais laiks ceļošanai?

Tūrisma nozarē jau cenšas nedalīt gadu sezonās, lai tūrisma periodu paildzinātu. Gada laiki jau mums ir četri, bet tradicionālāks ir ziemas un vasaras tūrisms. Vasarā gan noteikti tūristu Valmierā un novadā ir vairāk, tāpēc cenšamies šo periodu ievilkt dziļāk rudenī. Kā to izdarīt? Radot interesantu piedāvājumu: akcijas, pasākumi, digitālās aplikācijas un piedāvājumi tiek izstrādāti, lai cilvēki aizraujas. Pieredze rāda, ka aizraujas, gan ejot dabā, gan apceļojot muižas. Ļoti dažādi. 

TŪRISTI izvēlas sev interesanto. Kāds ārvalstīs, cits pie mums. Valmieras un novada apceļotājam ir plašas iespējas: pilsēta un mazpilsētas, dabas objekti, pārgājieni, laivošana un ļoti daudz notikumu, pasākumu šovasar, – tā Valmieras novada Tūrisma pārvaldes vadītājs Toms Treimanis. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Kocēniete - 18.Jūnijs, 2022 - 00:00

REdzu, ka Liesma arvien vairāk kļūst par priekšnieku aprakstīšanas avīzi. Tomam gan nekāda vaina viņa pgātnes biogrāfijā nav. Viņš ar izdomu daudz interesantu ierosmju un pasākumu devis Valmierai un Kocēniem. Bet cik var slavēt par vienu un to pašu, kaut vai par to Gaujas tramvaju? Man bail, ka Toms, priekšniekos iecelts,daudz pazaudēs no radošām iniciatīvām, ko viņš izdomāja un realizēja.. Bet vai bez viņa nav neviena cita, Tomam līdzīga, kas nāk ar saviem,svaigiem, orģināliem piedāvājumiem tūrismā un atpūtā. Sameklējiem kaut vienu, vai divus tādus Tomus jaunībā un pastāsties arī par viņiem, dodiet zaļo ceļa gaismu arī viņu izdomai. Lai rakstītu atkal par tiem, kas priekšniekos tikuši, nekādus žurnālistu meklējumus jau gan nevajag.

Pievienot komentāru