Latvijai prezidentūru Eiropas Padomē sākot

- 23.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Maija nogale solās būt karsta arī politiskajā un Latvijas starptautiskā tēla veidošanas nozīmē. Proti, trešdien Eiropas Padomes (EP) (Council of Europe) valstu līderu 4. samitā Reikjavīkā Latvija uz 6 mēnešiem no Islandes pārņēma EP Ministru komitejas prezidentūru. Samitā piedalījās arī Valsts prezidents Egils Levits. 

Taču ir ierasts, ka prezidentūru vada ministrs, kura pārziņā ir galvenie kārtējā perioda jautājumi (šoreiz – par starptautisko drošību), tādēļ EP Ministru komitejas priekšsēdētāja amats Reikjavīkā tika uzticēts nu jau arī nākamā Latvijas Valsts prezidenta amata kandidātam Edgaram Rinkēvičam. 

Diplomātu un runasvīru kņada Ārlietu ministrijas gaiteņos nu būs dubulta, jo zināms, ka jau šonedēļ ierašanos EP prezidējošajā Latvijā pieteikuši vairāku valstu ārlietu ministri, diplomāti, arī uzņēmēji. Arī pašai Latvijai nu būs iespēja tikt vēl nopietnāk uzklausītai, sadzirdētai un, galvenais, novērtētai citu valstu vadošo un ieinteresēto personu prātos un atziņās. Nešaubos, ka ārlietās pieredzējušais E. Rinkēvičs ar valsts atpazīstamības tēla veidošanu varēs tikt galā labi.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru