Lidojošs koferis bez roktura

- 18.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Sūri klājas Krišjāņa Kariņa vadītajai valdībai. Vēl pērn decembrī, kā rāda SKDS aptaujas dati, ar valdības darbu bija pilnībā neapmierināti 27% respondentu, bet janvārī tādi jau ir 37%. 

Pat pēc veselības ministres nomaiņas apmierināto īpatsvars nav īpaši mainījies. Kopš pagājušā gada septembra Ministru kabineta darba vērtējuma indekss samazinājies ik mēnesi, bet šogad janvārī fiksētais rezultāts ir zemākais Kariņa valdības darbības laikā kopš 2019. gada februāra. 

Izskatās, ka valdības vērtējuma līkne varētu palikt vēl šļauganāka, jo vismaz viens no pamazām čubinātajiem lielizmēra tēriņiem no valsts budžeta tā sauktajiem neparedzētajiem izdevumiem varētu izraisīt pamatīgu sašutumu sabiedrībā. Jo pērn augustā melnā caurumā jau ielidojušajiem 250 miljoniem eiro, iespējams, sekos vēl kāda apaļa summa. Vismaz uz to norāda rosība pie valsts budžeta lādes... 

It kā starp citu 10. februārī Latvijas valstij faktiski (96,14% balsstiesību uzņēmuma kapitālā) piederošās aviokompānijas airBaltic izpilddirektors Martins Gauss publiski – Latvijas valdībai dzirdot – ieminējās par nenovēršamu atkārtotu valstu atbalsta sniegšanu nozarē: «Šobrīd mēs esam jauna gada sākumā un mūs sagaida daži smagi mēneši, kuru laikā mēs varētu pieredzēt atsevišķu Eiropas lidsabiedrību atkārtotu vēršanos pie savām valdībām ar lūgumu piešķirt tām papildu valsts atbalstu. Tas ir nenovēršami.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru