Līdz maizes riecienam

- 6.Maijs, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ikdienā redzot, cik maza vērtība jauniešu acīs ir maizei, radās doma piedalīties Valmieras pašvaldības projektu konkursā. Tā organizācijas «Saulīte» vadītāja Zita Gustavsone sadarbībā ar Politiski represēto biedrību iesniedza projektu «No zemē sēta grauda līdz maizes riecienam», un projekts ir apstiprināts.

Saņemts arī sabiedrības atbalsts. Kocēnu pagasta zemnieks Juris Miķelsons dāvināja graudus sēklai — miežus, kviešus un auzas. Tos jaunieši iesēja, lai redzētu, kā labība izaug, savārpo, kā rodas graudi. Atsaucās Valmieras novadpētniecības muzejs, un jaunieši piedalīsies nodarbībā «Maizes ceļš» — no iejavas līdz maizes klaipiņam. Mākslinieks Juris Zvirbulis uzgleznojis labības status tīrumā, priekšplānā uz balta galdauta klaips un atgrieztas rikas. To skatot, atcerējos zintnieces Ernas Stallītes stāstu par to, ka viņas tēvs, izgājis tīrumu apsēt, vispirms nolicis sētuvi zemē un, tīruma priekšā cepuri noņēmis, skaitījis lūgšanu. Savu lūgšanu mums atveda Rubenes «Kundziņu» saimnieks Leons Laitāns.

TĀ SĀKAS MAIZES CEĻŠ. «Saulītes» bērni un jaunieši Bērzaines pagasta zemnieku saimniecībā «Tumši». Zitas Gustavsones foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru