Lielās Talkas mirkļi

- 27.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Burtnieks pagājušajā piektdienā apciemoja lielāko Burtnieku novada Lielās Talkas objektu, patiesībā tikai vienu no vietām – Matīšu peldētavas kanālu un tur esošo laivu bāzi Asari, no kurienes – gan pa krastu kājām, gan no ūdens puses ar laivām – visas nedēļas garumā notika un arī sestdien vēl turpinājās gan Burtnieku ezera krastu sakopšanas darbi, gan ūdeņu attīrīšana no gada garumā gar krastiem peldošā (ne)kultūras slāņa – tukšām plastmasas pudelēm, dzērienu skārdenēm un stikla pudelēm, plastmasas maisiņiem, dažādiem tukšiem iepakojumiem un pat no... gadumijas vai kādas citas līksmošanas reizes tukšām salūta raķešu kasetēm.

Piektdienas pēcpusdienā Asaros bija arī bāzes saimnieks Ojārs Beķeris, kurš labprāt padalījās talkas nedēļas iespaidos: 

«No kuras puses ar vēju nāk ledus, tajā krastā arī pudeles paliek! Šogad no Burtnieku baznīcas pūta uz Bauņiem, faktiski mums ledus aizgāja garām, un šobrīd  visa lielā draza ezerā ir sapūsta pie Bada sēra, kreisajā krastā gandrīz pretī Salacas iztekai no Burtnieka. Šodien nav tādi laika apstākļi, lai vispār kādu ar airu laivu varētu  turp sūtīt, liksim motoru un paši brauksim uz turieni strādāt! Tā kā bija zināms, kā te viss notiks, tad jau apmēram nedēļu dienās ar skaistu laiku pie manis brauca cilvēki, lai ezerā ne tikai atpūstos, bet arī pie reizes pastrādātu. Esam jau salasījuši vismaz piecus maisus pilnus ar ezerā palikušajām drazām.

BOJU LICĒJI. Atbildīgā misijā dodas Agris un Arta Ivanovi – viņu abu ziņā piektdien bija izvietot ezerā kanāla bojas, kuras paredzētas laivu drošai izbraukšanai un iebraukšanai Matīšu peldētavas kanālā. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru