Liepas ceļotāju diena 2021

- 21.Jūlijs, 2021
Pie mums un citur
Laikrakstā

Jau otro gadu pēc kārtas netālu esošajā Liepā jeb – kā vēl to mēdz dēvēt – Lodē notika pasākums «Liepas ceļotāju diena». Šogad tas notika 17. jūlijā. Dienu pēc Liepas vārdadienas «Liepas kopa» aicināja iepazīt vietējo tūrismu, doties pārgājienos, klausīties stāstus un nodarboties ar dažādām interesantām aktivitātēm, ko piedāvā vietējie uzņēmēji un iedzīvotāji.

Šī gada devīze «Ne zariņa nenolauzu» aicināja ikvienu doties dabā un darīt to saudzīgi. Ir jūtams uzsvars uz vides jautājumiem, vides saglabāšanu, lai mēs dzīvotu pēc iespējas tīrākā un sakoptākā vidē. Dienas garumā norisinājās 15 pasākumi un noslēgumā koncerts. Notika sarunas, izstādes, pārgājieni un radošās darbnīcas. Ikkatrs varēja sev atrast piemērotāko nodarbi.

Radošās darbnīcas kafejnīcā «Pieturi Liepā»

Kafejnīca «Pieturi Liepā» ir pavisam nesen, 1. jūlijā, atvēries sociālais uzņēmums ar integrētajām darbavietām. Pasākumā tas piedalījās ar radošo darbnīcu, kas visvairāk piesaistīja bērnu interesi. Karaokes stūrītis tiem, kas dzied, piedzied un dejo, fotostūrītis, populārā sejas un ķermeņa, kā arī auduma maisiņu apgleznošana. Tā, lai pašiem patīk un, uz veikalu ejot, nav jāizmanto plastmasas maisiņš. Protams, kafejnīca piedāvāja arī uzkodas, saldējumus, vēsākus un siltākus dzērienus. «Pieturi Liepā» atbalsta vietējos uzņēmējus, tāpēc kafejnīcas telpās ir atrodams gan Rūjienas saldējums, gan Liepkalnu ceptuves un uz vietas pagatavotās uzkodas.

Bērniem ļoti patika te atrasties un darboties. Viņi zīmēja un krāsoja, rodot patīkamus iespaidus. Bērni atzina, ka nāks ar lielāko prieku atkal, ja pasākums turpināsies arī turpmākos gadus.

«Šogad ceļotāju dienas veltītas vides jautājumam, mums arī tie ir svarīgi. Savā uzņēmuma konceptā arī cenšamies izmantot videi draudzīgo pieeju. Latvijai vēl daudz jādara, lai vidi uzlabotu. Mums ir liels autoparks, dzelzceļš tepat blakus, bet būtu patīkami redzēt vairāk riteņbraucēju, zaļā transporta piekritēju. Diemžēl nevaram mainīt vidi, kas ir tik steidzīga. Tas ir mūsu uzņēmuma aicinājums – pieturēt, mazliet iepauzēt, lai cilvēki apstājas un mierīgi apdomā savas steidzīgās ikdienas gaitas.

Es uzskatu, ka ar vides jautājumiem jānodarbojas ikdienā, lai būtu kāda ietekme. Tas nevar būt viens pasākums, bet tam jākļūst par ikdienas paradumu. Iegādāties noteiktus produktus, lietot auduma maisiņu, atbalstīt vietējos, veikt distances kājām vai ar velo. Tās ir mazas lietiņas, kuras nav grūtas,» saka uzņēmuma pārstāve Anna Broka.

AIVARS VILNIS stāsta par Liepas vēsturi.

Artūrs Oļševskis, teksts un foto

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru