Matīšos ceriņu būs vēl vairāk!

- 25.Aprīlis, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vislatvijas talkas dienā 22. aprīlī arī pašā Matīšu centrā blakus Valmieras ielai pārdesmit lieli un mazi talcinieki – gan ciemiņi no Rīgas un citām Latvijas vietām, gan pašmāju aktīvisti – apmēram stundu čakli pastrādāja, iestādot 18 ceriņu krūmus.

Kopā ar īpašu piemiņas plāksni šis kompaktais ceriņu dārziņš ir veltījums izcilai mūsu tautietei Inesei Birzniecei, kura pati gan dzimusi tālu no Latvijas Losandželosā, ASV, taču viņas dzimta nāk no Matīšiem. Inese Birzniece pēc neatkarības atjaunošanas atgriezās savu senču dzimtenē un aktīvi piedalījās gan Atmodas notikumos, gan vēlāk bija deputāte 5., 6. un 7. Saeimā, kā arī strādāja vairākos valstiski atbildīgos amatos. 

Uz Ineses Birznieces piemiņai veltīto ceriņu stādīšanu bija ieradušies vairāki viņas tuvi draugi no Rīgas, starp kuriem, iespējams, pazīstamākie bija ceriņu stādīšanas idejas autore  filmu režisore Laima Žurgina un Rīgas Latviešu biedrības priekšsēdētājs Guntis Gailītis.

SVEICIENI CERIŅU MEITENEI. Kad visi ceriņu krūmi bija savās vietiņās iedēstīti un aplaistīti, kā arī katrs krūmiņš atzīmēts ar savu mietiņu, talcinieki vienojās kopbildei, simboliski sūtot sveicienu no Matīšiem Inesei Birzniecei, kura savus draugus šogad jau vēro no mākoņa maliņas...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru