Mazsalacas attīstībai

- 7.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš administratīvi teritoriālās reformas tagad visi esam Valmieras novads – tas ir skaidrs. Tomēr kas notiek ar kādreizējiem novadiem, kuri tagad ir nosaukti par apvienībām – kā turpināsies attīstība? 

Kam tiks likts uzsvars? Atbildes meklējām Mazsalacā, kur ar mums runāja VALDIS KAMPUSS, Mazsalacas apvienības pārvaldes vadītāja amata pienākumu izpildītājs. 

«Runājot par pašu reformu, bija jau jāsaprot, ka tie 32 pagasti novadā diez vai pastāvēs. Un cilvēkiem tas ir jāsaprot. Mazsalaca ir pilsēta, un šeit ir ap 1000 iedzīvotāju, pagastos vēl mazāk. Esmu dzirdējis, ka daudzi sūkstās par to, ka nav darba. Tā nu gluži nav. Zinu, ka ir vismaz divas zemnieku saimniecības, kas meklē darbiniekus. Kūts darbi jāapdara, govis jāslauc, un nedomāju, ka viņiem plānā tuvākajā nākotnē ir iegādāties robotus, kas būtu lielas investīcijas. Tāpat ir arī citi uzņēmumi, kas meklē darbiniekus. Un tas ir tepat ap Mazsalacu.

Tagad esam pieraduši dzīvot tā, ka iedzīvotāju iniciatīvas tiek uzklausītas un realizētas. Rīgā, Purvciemā, dzīvo 40 tūkstoši iedzīvotāju – labi ja divas iniciatīvas gadā tiek uzklausītas un īstenotas. Te dzīvo tūkstotis cilvēku, un realizējam desmit idejas, protams, gribētos vēl desmit citas idejas īstenot…

VALDIS KAMPUSS. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru