Mēbeļniekus pandēmija nebremzē

- 2.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

SIA Daiļrade koks ir trešais lielākais mēbeļu ražošanas uzņēmums valstī, kas sekmīgi darbojas eksporta tirgos un ik gadu kāpina apgrozījumu. Kompānijai, kas pašlaik apvieno piecus mēbeļu ražošanas uzņēmumus Tukumā (divus), Valmierā, Vaiņodē un Viļakā ar apmēram 670 strādājošajiem, pēdējo septiņu gadu laikā izdevies gan kāpināt apgrozījumu kopumā, gan pamatīgi pieaudzēt eksporta apjomus, piemēram, 2014. gadā tie bija attiecīgi 19,6 miljoni un 11 miljoni eiro, bet pērn – jau 25 miljoni un vairāk nekā 20 miljoni eiro. 

Kā nesen garākā intervijā NRA atzinis SIA Daiļrade koks valdes priekšsēdētājs Andris Jansons, Covid-19 ierobežojumi mēbeļu eksporta tirgus nav skāruši. Vēl vairāk – eksports ir tas stūrakmens, kurā uzņēmuma darbība ne tikai nav sabremzēta, bet ir aktivizējusies. Pieprasījums pēc mēbelēm eksporta tirgos ir ļoti liels. Tieši šī iemesla dēļ uzņēmums Daiļrade koks var atļauties saglabāt kolektīvu un neprasīt atbalstu no valsts arī abu uzņēmumam piederošo veikalu – Čiekurs un DK Furnitūra – darbiniekiem. 

Par Daiļrade koks veiksmes stāstu Liesma pagājušajā ceturtdienā devās apjautāties uz kompānijas vienu no lielajām ražotnēm, kas turpina kādreizējā Valmieras mēbeļu kombināta tradīcijas un joprojām atrodas vecajā vietā uz paša Gaujas kreisā krasta Linarda Laicena ielā. Par visu izsmeļoši pastāstīja un svaigākos jaunumus izrādīja ražotnes vadītājs ARTIS PETROVICS. 

UZ CNC DARBGALDU IELAS. Daiļarade koks Valmieras ražotnes vadītājs Artis Petrovics ir gandarīts: uzņēmumā šobrīd strādā septiņi CNC darbgaldi, jau darbojas arī abas jaunākās mašīnas, kuras cehā vēl tikai divas nedēļas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru