Modelis prezentēts, neskaidrību daudz

- 3.Maijs, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

27. aprīlī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā viesojās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga, lai tiktos ar izglītības iestāžu arodbiedrību vadītājiem un pārrunātu aktuālus jautājumus.

Viens no galvenajiem jautājumiem bija jaunais pedagogu atalgojuma modelis, kuru Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paredzējusi ieviest no 1. septembra.

Rodas jautājums — kurš pēc kārtas ir šis jaunais modelis un cik tas patiesībā ir jauns, jo, kā masu medijos norāda bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis,  tagad piedāvātais modelis ir izstrādāts jau viņa laikā, bet neatzīts par gana labu toreiz.

Reālā situācija ir tāda, ka tiek prezentēts modelis, bet neskaidrību ļoti daudz. Piemēram, nav zināma 1. — 4. klašu skolēnu brīvpusdienu nākotne; vai tiks ievērota mācību priekšmetu specifika; nav skaidrības par padziļinātajām mācību programmām, interešu izglītību un profesionālo ievirzi, speciālās pedagoģijas skolotājiem un augstskolu mācību spēkiem, kā arī vai tiks samaksāts par visiem darba pienākumiem; kāds būs solītais atalgojuma pieaugums skolu direktoriem, vietniekiem un atbalsta personālam; kad pedagogi slēgs līgumus un zinās slodzes, algas utt. Katrā ziņā solītais algas pielikums lielajās skolās iznāk mīnusos.

DARBA GRUPAS SPRIEŽ, bet reālas konkrētības atkal pietrūkst, — tiekoties ar Valmieras starpnovadu izglītības darbinieku arodbiedrības aktīvistiem, norādīja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga. Zintas Irbes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru