Anda Asafreja

Virs galvas man ir zila debess…

6.Septembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Ir atkal sācies jauns mācību gads, bet vēl vasaras izskaņā skolotāji apzināja savus audzēkņus – absolventus, lai uzzinātu, kādās izglītības iestādēs viņi turpinās apgūt dažādas zinības. Savukārt augstskolu pārstāvji izteiks savu rezumējumu par jauno studentu sagatavotību studijām.

Ballējam, neguļam...

17.Aprīlis, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļas nogalēs pēc aktīva un radoša darba atpūšamies, izklaidējamies, ciemojamies utt. Kādreiz arī ballējam, neguļam, taču šoreiz grupas «Bermudu divstūris» dziesmas vārdi ir nosaukums LIZDA Valmieras starpnovadu arodbiedrības organizācijas radoši muzikālo izglītības darbinieku ikgadējam saietam pavasarī.

Viesos Zemgales plašumos

23.Augusts, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Iepriekšējos gados tika skatīta Kurzeme un Latgale, bet šoreiz Zemgale — viens no Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem: senākos laikos bijusi gan Zemgales valsts vai Zemgaļu zeme, Zemgales grāfa Gotharda Ketlera valstība un Kurzemes guberņa. Latvijas teritorija ar vislīdzenāko reljefu, vismazāk saņemtajiem nokrišņiem un auglīgākajām augsnēm. Izrādās, ka 17. gadsimtā zviedri ne tikai Vidzemi, bet arī Zemgali dēvējuši par Zviedrijas maizes klēti, liekot zemniekiem atdot izaudzētos graudus.

Esot uzņēmēji, esam vienādi ziemeļnieki

7.Jūnijs, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Katra jauna gada sākumā masu medijos ir informācija par uzņēmumiem — lielākajiem nodokļu maksātājiem, to finansiālo atbalstu dažādām struktūrām vai institūcijām, kā arī, protams, investīcijām. Līdzīgi ik pa laikam varam lasīt kāda veiksmīga uzņēmēja biznesa veiksmes stāstu vai gluži pretēji — uzzināt par kārtējā uzņēmuma maksātnespēju vai bankrotu un no tā par izrietošajām sekām varam tikai iedomāties, piemēram, darbinieku atlaišana un līdz ar to ne tikai materiālais, bet arī garīgais diskomforts.

Bizness top pasakās

31.Maijs, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Laikam jau reti kurš no mums bērnībā nav lasījis pasakas vai arī klausījies, kad kāds tās lasa priekšā, ļaudams izdzīvot karaļu, triju tēva dēlu, meža iemītnieku vai kāda cita dzīves stāstu. Pasakas par labiem vai ne tik labiem darbiem, bet kā ir ar darbiem, kas saistīti ar aktīvu uzņēmējdarbību un beidzas ar laimīgām beigām? Manā bērnībā tādu nebija, bet skolēniem, apgūstot sociālās zinības no piektās līdz devītajai klasei, ir iespēja pašiem tādas uzrakstīt. Un ne tikai uzrakstīt, bet arī ar savu radošo sniegumu piedalīties Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un Latvijas Bankas rīkotajā finanšu pratības konkursā «Biznesa pasakas».

Ceļojums tālvadībā kopā ar brīvskolotājiem

19.Aprīlis, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Ceļot realitātē, virtuāli vai, izmantojot savu pieredzi un pieejamos resursus, interesantus, savdabīgus objektus ieteikt apskatīt citiem? Manuprāt, visi varianti labi, jo katra dzīves situācija izdara savas korekcijas.

Inovatīvs un radošs skolēns

19.Aprīlis, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Ikdienas darbā skolā, mācot un motivējot skolēnus iegūt dažāda satura zināšanas, prasmes un iemaņas, skolotājam bieži jāatbild uz skolēna jautājumiem, kāpēc tas jāmācās, kad un kur apgūtais būs izmantojams. Un tad mēs, skolotāji, cenšamies saviem izglītojamiem skaidrot, ko no apgūtā jau var izmantot tagad un ka iemācītā pielietojums būs atkarīgs arī no izvēlētās profesijas. Protams, nevar paredzēt, kādas inovācijas sagaidāmas tālākā nākotnē un no tām izrietošās nepieciešamās prasmes un zināšanas. Pamatots ir arī jautājums — kad būs tā tālākā nākotne? Un tad ir tikai viena atbilde — nākotne sākas jau šodien, kad ir būtiski kļūt zinošiem, motivētiem un radošiem.

Ceļo, atklāj un iepazīsti!

7.Oktobris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Izzināt, pētīt, noskaidrot, meklēt, apzināt... Varētu sameklēt vēl citus darbības vārdus, ar kuru palīdzību pateikt, kā iegūt informāciju par sev tuvāku vai tālāku vietu. Skolas regulāri saņem dažādu konkursu piedāvājumus skolēniem, kas atšķiras gan pēc satura, izpildījuma nosacījumiem, gan formas. Un katram skolotājam ir izvēles iespēja uzrunāt savus audzēkņus, ieinteresēt, motivēt, būt koordinatoram vai konsultantam. Man kā ģeogrāfijas un sociālo zinību skolotājai tuvāki ir šo mācību priekšmetu specifikai atbilstoši konkursi, neizslēdzot arī vēsturisko piesitienu, jo visam jau pamatā ir vēsture.

Modelis prezentēts, neskaidrību daudz

3.Maijs, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

27. aprīlī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā viesojās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga, lai tiktos ar izglītības iestāžu arodbiedrību vadītājiem un pārrunātu aktuālus jautājumus.

Mēs tikāmies martā ...

6.Aprīlis, 2016
Izglītība
Laikrakstā

Ziemas un pavasara mija ir laiks, kad notiek Valmieras starpnovadu arodbiedrības ikgadējais muzikāli radošo pedagogu saiets — šajā reizē par tēmu «Mūsu maestro Raimonds Pauls».

Izzina un pēta klimata pārmaiņas

24.Februāris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

SIA «Aspired» radošo darbnīcu komanda projekta «Zaļā misija: klimats» ietvaros vadīja skolēniem izzinošas un pētnieciskas nodarbības Pārgaujas ģimnāzijā.

Gribu būt bruņinieks!

17.Novembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iedzīvotāju kārtas viduslaikos. Bruņinieks — metāla bruņās tērpts karavīrs un vasalis savam valdniekam. Kā cilvēki dzīvoja Eiropā no 5. līdz 15. gadsimtam? To noskaidrot devās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) septīto klašu skolēni, apmeklējot Valmieras muzeja  programmu «Bruņinieku skola».

Atklāj man Āfriku!

23.Septembris, 2015
Izglītība
Laikrakstā

No šī gada 1. janvāra līdz 30. jūnijam Latvija bija Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts. Prezidentūras laikā Latvijā notika dažāda satura sanāksmes un tikšanās, kā arī tika atklāts Eiropas tematiskais gads. Šo ievērojamo notikumu ietekmē «Moto piedzīvojumu klubs apPasaule» sadarbībā ar Ārlietu ministriju 5. — 9. klašu skolēniem izsludināja konkursu «Atklāj man Āfriku!».

Sporto izglītības darbinieki

1.Septembris, 2015
Izglītība
Laikrakstā

«Nopietni, nenopietni caur smiekliem un asarām!» Šāds moto bija LIZDA (Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrība) Valmieras starpnovadu arodbiedrības organizācijas sporta spēlēm Matīšos.

Dzīvo dzīvi dziedādams!

2.Jūnijs, 2015
Izglītība
Laikrakstā

Maija beigās, kad skolēniem izlikti vērtējumi par iegūtajām zināšanām, prasmēm un iemaņām visa mācību gada garumā, skolās organizē sporta dienas, skolēni brauc ekskursijās un iet pārgājienos.

Mans margrietiņu lauks

12.Jūnijs, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Stāsts ir par Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas krievu valodas un literatūras skolotāju ASTRU PACĒVIČU. Mācību laikā, kad starpbrīdī starp stundām jāpaspēj aprunāties ar skolēniem un kolēģiem, e-klasē jāievada informācija vai vienkārši ir kādi steidzami darbi, tad garākai sarunai nav laika.