Muzeja apmeklējuma prieks

- 9.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas novada muzejs jau labu laiku atrodas Valtenberģu muižā, kur katrs apmeklētājs atradīs ko tādu, kas viņu varētu ieinteresēt. 

Šeit ir iespēja iepazīties ar vairākām izstādēm un ekspozīcijām: «Valtera Hirtes koka skulptūras», «Medību trofejas», «Velo vēsture. Gustavs Ērenpreiss», «Vēstures lappuses. 1949.gada deportācijas», «Senie dzimtkoki», «1300 suvenīru – rotaļu peles», «Zvanu kolekcija», «Neiepazītā Ziemeļlatvija. Smilš­akmeņi». 

Mazsalacas Muzeja direktore VIJA ROZENBERGA stāsta: «Valtenberģu muižā esam jau sesto gadu, un arvien jauni cilvēki brauc ciemos. Mūsu pamatvērtība, uz kā tika dibināts muzejs, ir Valtera Hirtes koka skulptūras.  Mēs tā lēnām esam apauguši no 1998. gada. Tagad visas telpas ir aizņemtas. Kādu laiku skatījāmies arī uz pagrabu, bet šī doma apsīka. Es nesaku, ka tur nekad nekas nebūs, bet muzejā esam tikai trīs darbinieki, vēl krājuma glabātāja Renāte Obelene un tehniskā darbiniece Gunta Smilškalne.

Katra izstāde, katra ekspozīcija man liekas lielisks darbs. Tā vien šķiet, ka šajos gados esam rotaļājušies, jo šis darbs ir sirdslieta. Gaitenī  līdz septembra beigām skatāma izstāde par padomju laiku, ekspozīcijā ir arī dažādas lietas, ko mazsalacieši uzdāvinājuši muzejam pagājušajā gadā. Tur var atrast visu ko, paši smejamies – tāda kā Latgalīte, cilvēkiem ļoti patīk. 

VIJA ROZENBERGA – ilggadējā muzeja vadītāja. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru