Nacionālo interešu cena – 184 miljoni eiro

- 21.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kā mēdz teikt, katrai lietai vai vietai, arī dvēselei, šajā pasaulē ir sava cena. Arī Latvijas nacionālajām interesēm, ja precīzi, to daļai tādā mūsu mazajā valstiņā sen zināmā tradicionālā tautsaimniecības sektorā kā kūdras ieguve.

Un mūsu pašu valdība pagājušajā ceturtdienā, atbalstot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkojumu par Taisnīgas pārkārtošanās teritoriālo plānu, kas paredz līdz 2030. gadam Latvijā atteikties no kūdras izmantošanas enerģētikā, faktiski pārdeva mūsu valsts nacionālās intereses šajā sektorā par nieka 184 miljoniem eiro ar astīti!

VARAM argumentācija, kas ir maksimāli tāla no patlaban izveidojušās globālās situācijas enerģētikā, savā lēmumā, protams, dzelžaina. Šādas andeles mērķis ir «mazināt klimata pārmaiņu radīto negatīvo ietekmi, atbalstot vissmagāk skartās teritorijas un darba ņēmējus, un veicināt līdzsvarotu sociālekonomisko pārkārtošanos, tādējādi novēršot reģionālo atšķirību palielināšanos, un veicināt reģionālo attīstību klimatneitrālā veidā». Nu, smuki sakabinātas virtenē vai visas mūsu valstī esošās problēmas, ko varēs atrisināt gluži vai ar burvju nūjiņu!

Ierēdņuprāt, kūdras resursi Latvijā esot ap 1,7 miljardiem tonnu, no kuriem 1,1 miljards tonnu – enerģētiskā kūdra, ko periodiski iegūst gandrīz 3000 hektāru platībā, kas kopumā rada vismaz 32 kilotonnu ogļskābo gāzu izmešu gadā. Tā kā zaļais plāns šodien pāri katrai loģikai, tad ekonomikas zaļās pārkārtošanas labad ceļā uz tā saukto klimata neitralitāti Taisnīgas pārkārtošanās teritoriālā plāna ietvaros līdz 2030. gadam Latvija plāno atteikties no kūdras izmantošanas enerģētikā. Protams, par to saņemot naudu no Eiropas Savienības – 184237327 eiro no Taisnīgas pārkārtošanās fonda finansējuma. Daudz tas vai maz šodienas Latvijā? Nu, apmēram pusotru jaunu Liepājas mēroga projekta cietumu, kā rāda iepirkuma pretendentu iesniegtās tāmes, par šo naudu varētu uzbūvēt...


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru